Článek
Při ranní cestě do práce se vám žaludek zvedne už při pomyšlení na to, že budete muset projít tímto temným místem lidské špíny a bídy. Už ve vzdálenosti několika metrů vás udeří do nosu nesnesitelný zápach moči a lidských exkrementů. Bezdomovci a bezdomovkyně, kteří se zde usadili, bez ostychu vykonávají své potřeby přímo nad kanály, a to za bílého dne.
Tma, stíny a pocit nebezpečí neustále vytvářejí dojem, jako by se zde před pár okamžiky odehrála vražda – že by někdo byl uškrcen pro pár drobných?

Výklenky viaduktu poskytují základní ochranu před deštěm, sněhem a větrem, čímž pomáhají spícím bezdomovcům vyhnout se nepříznivým povětrnostním podmínkám. Ale současně tím děsí kolemjdoucí.
Husí kůže vám naskočí při každém kroku. Během dne se zde prolínají různé scény – opilí lidé se hádají, rvou, řvou a vy nechcete ani přemýšlet o tom, co se zde děje po setmění.
Místní komunální služby se snaží situaci zvládnout, jak jen mohou. Avšak jejich občasná dezinfekce tohoto prokletého podchodu pomocí čistících vozů nestačí.
Jakmile vydezinfikují, špína a zápach se téměř okamžitě vrací. Stačí proběhnout tímto místem s ucpaným nosem a zadržet dech, abyste se dostali třeba do nejmodernější městské výstavby Vlněna – nového kancelářského, obchodního a lifestylového kampusu v centru Brna, kde najdete významné nadnárodní společnosti.
Tyto společnosti jistě netušily, čím budou muset jejich zaměstnanci procházet, aby dorazili do práce.
Viadukt Křenová má přitom své historické kouzlo. Byl postaven v 19. století a byl součástí rozvoje železničního spojení v Brně. Při svém uvedení do provozu sloužil jako moderní inženýrské dílo, kterým se Brňané mohli světu chlubit. Bohužel, roky a nevhodná údržba spolu s lidským faktorem proměnily toto místo v symbol úpadku a hnusu.
Je na čase, aby se z Křenové stalo opět bezpečné a příjemné místo. K tomu je zapotřebí nejen zásadních infrastrukturních úprav, ale i společného úsilí nás všech, kteří chceme vidět Brno jako město, na které můžeme být hrdí.