Článek
Podle mluvčí záchranné služby nebylo možné muže ve věku kolem 70 let zachránit – na místě svým zraněním podlehl.
Událost však zanechala silný otisk i na některých přímých svědcích tragédie. „Byl jsem ve stanici zrovna, když se to stalo. Uslyšel jsem jen výkřik a pak náraz. Lidi křičeli, někteří brečeli. Po návratu domů jsem nemohl spát a druhý den jsem se rozhodl vyhledat psychologickou pomoc,“ svěřil se pětatřicetiletý Marek z Prahy, který situaci viděl z peronu. „Nikdy bych nevěřil, jak moc vás podobný zážitek zasáhne, dokud to sami nezažijete.“
Kvůli zásahu složek integrovaného záchranného systému musel být provoz mezi stanicemi Florenc a Černý Most okamžitě zastaven. Metro na této části trasy nejezdilo více než hodinu a půl, plný provoz byl obnoven až kolem 18:30. Stanice Hloubětín však zůstala kvůli vyšetřování uzavřena až do 19:00.
„Muž spadl do kolejiště a zůstal zaklíněný pod vlakem. Zasahovaly zde všechny záchranné složky, provoz metra musel být přerušen,“ potvrdila mluvčí policie Eva Kropáčová. Okolnosti nešťastné události zůstávají předmětem dalšího šetření.
Zatímco byl provoz na části linky B přerušen, cestujícím sloužila náhradní tramvajová doprava. Ta jezdila z Florence přes Palmovku a Vysočanskou až na Lehovec. Vybrané autobusové spoje z Černého Mostu byly navíc dočasně prodlouženy právě na tuto trasu. V souvislosti s mimořádnou situací došlo také k úpravám dalších linek – tramvaje číslo 8 a 31 byly dočasně posíleny, zatímco linka 24 dočasně nejezdila.
Zbytek trasy linky B mezi stanicemi Florenc a Zličín zůstal v provozu bez omezení. Dopravní podnik zároveň cestujícím poděkoval za trpělivost a pochopení.