Hlavní obsah
Názory a úvahy

Dárky nejen o Vánocích

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Marcela Zlatohlávková

Dárky se obdarováváme k různým příležitostem po celý rok, ale hlavně o Vánocích

18. 11. 15:30

Tržní ekonomika vždycky zajásá před Vánocemi, kdy se prodá skoro všechno. V lednu pak vrháme nenávistné pohledy do poliček plných „lapačů prachu“.

Článek

Dárky dáváme lidem, které máme rádi, a mnohdy dokonce mohou vztah popohnat dál, například zásnubní prsten. Tržní ekonomika vždycky zajásá před Vánocemi, kdy se prodá skoro všechno. V lednu pak vrháme nenávistné pohledy do poliček plných „lapačů prachu“, ale nedovolíme si vycpanou sovu či neestetickou figurku z porcelánu odložit na dno skříně, natož vyhodit do popelnice. Pryč je naštěstí doba „skákajících mužských a ženských genitálií“ a připitomělých souložících dvojic z umělé hmoty. Každému ale někde v koutě zabírá místo úžasný dárek, který vůbec nechtěl, prostě ho dostal.

Vzpomenu-li si na svoje dárkové úlety, asi to nebylo kdysi o nic lepší. Moje maminka mě nikdy nepřesvědčila, že ty půlmetrové ruské hodiny nepotřebuje a že jenom trochu hůře vidí, slepá že není. Proč by se jí nelíbila tak hřmotná věc, když pro mě byl nejúžasnější dárek v dětství kolo Ukrajina, které jsem sice musela táhnout do kopce pěšky, ale dolů jelo tak, že se mnou zabrzdilo až o obchod se smíšeným zbožím, který byl na rohu v zatáčce. Bez něj bych nikdy nepoznala, co je to peroxid vodíku, ani ten úžasný let z kopce. Postupem času jsem dárky zminiaturizovala, raději jsem zakoupila hodnotnější, i když menší věc. V dalším období jsem zjistila, že není ani tak důležité, jakou drahocennost v sobě balíček ukrývá, ale to, jak je zabalený a zda je vybírán s láskou. Zkušenosti mě naučily, že jde daleko lépe zabalit menší dárek než půlmetrové hodiny.

Pokud chcete partnerovi udělat radost, vyvarujte se toho, abyste mu darovali vysavač, když je romantickým typem. Pozor si dávejte i u parfémů, protože ne každý voní na každém stejně, a jestliže zvolíte jako dárek peníze, zabalte je alespoň do estetické obálky, která dá najevo, že jste si s dárkem dali alespoň nějakou práci. Dárky se obdarováváme k různým příležitostem po celý rok a byla by velká škoda, kdyby žena otevřela malou sametovou krabičku a místo zásnubního prstenu by na ni vyskočil škodolibý čert.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz