Hlavní obsah
Cestování

Kam teď na dovolenou? Zkuste Maroko!

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Marcela Zlatohlávková

V Maroku můžete zažít i úchvatné scenérie s krokodýli

25. 10. 17:36

Maroko je zemí s množstvím barev, chutí i vůní. Pokud přemýšlíte o dovolené, zkuste se tam vypravit. Určitě nebudete litovat a vzpomínky na něj si ponesete po celý život.

Článek

Tisíce vůní a barev, koberce nejrozmanitějších vzorů, které jsou na tržištích rozprostřeny jako motýlí křídla, svítidla jako z pohádky Tisíc a jedna noc, to všechno je Maroko a ještě mnohem víc. Maroko je kolébkou arganového oleje, snad všech druhů koření světa a lidí, kteří mají srdce na správném místě. Nejvíce oceňovaným kořením je koriandr, šafrán a římský kmín.

Maroko (Marocké království) leží na severozápadě Afriky. Nejlepší sezónou pro návštěvu jsou říjen a listopad, kde je téměř zaručené pěkné počasí. Dovolenou si můžete užít na pláži, nebo po Maroku cestovat. Pokud jste už ale tam, byla by škoda neprohlédnout si některé z jejich skvostů.

V Maroku se mluví arabsky, dobře se ale také domluvíte francouzsky, nebo anglicky. Flóra i fauna je v této zemi krásná, ale také divoká. Oproti většinou luxusně zařízeným hotelům je v zemi chudoba, i když nezaměstnaných je pouze asi 10 % v zemi. Jedná se hlavně o ženy z hor, které bývají i negramotné. I mezi nimi se ale najdou vysokoškolsky vzdělané ženy, které umějí perfektně anglicky a řídí firmy.

V Maroku ochutnejte berberskou specialitu, kterou je tajin z velbloudího masa a kuskus. Nezapomeňte si dát mátový čaj, který vám nejen zklidní žaludek, ale dodá i potřebnou energii. Lidé zde v Maroku žijí skromně a pokud se k nim budete chovat s úctou, zůstanou vám na tuto zemi ty nejlepší vzpomínky (hřejivé stejně, jako Maroko samo).

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz