Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Každá hádka by měla mít dobrý konec

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Marcela Zlatohlávková

Pokud je hádka velká, měli bychom sobě i partnerovi ponechat určitý čas, aby vychladly horké hlavy

15. 11. 9:20

Jestliže vás po hádce napadne zavolat známým a příbuzným včetně všech maminek a tatínků, může se vám sice ulevit, ale druhý den vám bude trapně, až jim budete vysvětlovat, že jste stejně zase spolu a šíleně se milujete.

Článek

Hádky provázejí každý vztah, a jak se říkalo už dávno, co se škádlívá, to se rádo mívá. Hádat se ale nemůžeme věčně (nebo můžeme, ale nezůstáváme u jednoho tématu). Nejprve si musíme uvědomit, že všechno zlé (tedy i hádka) je k něčemu dobré. Každá hádka může mít dobrý konec a může dokonce ujasnit pravidla společného soužití. Pokud je velká, měli bychom sobě i partnerovi ponechat určitý čas, aby vychladly horké hlavy. Ne ale déle než do druhého dne. Pokud se vyspíme, uvidíme některé skutečnosti jinak a v případě, že nám to nestačí, můžeme ještě uvolnit energii sportem. Máme-li pořád ještě na partnera vztek, stačí několikrát praštit do boxovacího pytle, vypotit se během nebo odreagovat v posilovně. Slova „tak už se nezlob“ přijdou nakonec sama od sebe, takže v sobě nebudeme mít ani pocit křivdy.

Hádky mají ale také svoje pravidla, která bychom neměli nikdy porušit. V první řadě bychom neměli po hádce utíkat z domu neznámo kam, protože bychom mohli skončit v náruči někoho úplně cizího, koho vůbec nemilujeme, jen nás nechá vypovídat z pocitových zmatků. Nedoporučuje se ani vypnout naschvál mobil, protože nakonec můžeme být víc nervózní než naše polovička, která zůstala doma a v teple si popíjí kávu. Vystěhovat se do obýváku je sice výstražným gestem, ale uvědomte si, že budete stejně ráno peřiny tahat nazpátek a navíc vás budou celý den bolet záda, protože se nevyspíte. Nic neřeší ani pláč, hysterický záchvat a unáhlená rozhodnutí. Jestliže vás napadne zavolat známým a příbuzným včetně všech maminek a tatínků, může se vám sice ulevit, ale druhý den vám bude trapně, až jim budete vysvětlovat, že jste stejně zase spolu a šíleně se milujete. Usmíření musí mít nejen zákony, ale i diplomacii. A kde ji jinde hledat, než ve vzájemné lásce a ústupcích, které musí občas udělat každý z nás.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz