Hlavní obsah

Každý třetí člověk onemocní rakovinou

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

Za léky vydáváme z peněženek stále více peněz

7. 11. 13:20

„Většina lidí zemře na následky léků, ne na svou nemoc.“ Moliér 1650

Článek

Některé alternativní léčby sahají až ke kořenům dávnověku, jiné jsou zmodernizované a přizpůsobily se době. Přesto ale v dnešním přetechnizovaném světě zaznamenáváme až příliš velký vzestup onemocnění jako jsou např. alergie, astma, cukrovka, rakovina… Poslední jmenovaná je více než alarmující. Před 10 lety touto nemocí onemocněl v naší republice každý čtvrtý člověk, dnes se již připouští dokonce každý třetí!

Podívejme se trochu blíže na moderní medicínu. Léčebné metody v podobě radioterapie (ozařování) a chemoterapie (nejznámější ve formě infuzí) je dnes považována za jakýsi standard v léčbě této nemoci. Velmi toxické látky jsou vpravovány nemocnému do žil, mající za úkol likvidovat rakovinné buňky. Jenomže ani tyto jedy nejsou mnohdy na tyto buňky dostatečně účinné (jak jsou odolné) a jejím vedlejším účinkem je likvidace zdravých buněk, červených a bílých krvinek, poškozování důležitých orgánů a žilního systému (doslova je to spaluje zevnitř) a rozpad rovnováhy lidského organismu, a především imunitního systému, důležitého pro boj s nemocí. Pokud tato léčba nezlikviduje dokonale škodlivé buňky, vystaví náš organismus doslova na pospas. Je to stejné jako bychom v boji proti nepříteli zamořili bojiště a snažili se otrávit nepřítele, i za cenu obětování všech našich spolubojovníků a doufali, že ačkoliv nikdo nepřežije, vyjdeme z toho živí. A když dokonale tímto krokem zničíme svoji armádu v podobě imunitního systému a řady nepřítele (rakovinné buňky) pouze prořídnou? Nezdá se vám tato taktika boje dosti absurdní a riskantní?

Léky jsou čím dál dražší a některé začínají být nedostupné, mnohdy se nahrazují i méně účinnými. Pohled klasické medicíny na člověka je mnohdy jako na stroj s množstvím součástek, alternativní medicína bere člověka jako celek a tak se jej také snaží léčit. Základem je tady především člověk, který se za použití stimulujících prostředků dokáže „opravit“, tudíž vyléčit sám. Lidské tělo má až obdivuhodné regenerační schopnosti, které mají samozřejmě i své hranice. Nikdo není úplně dokonalý, nikdo nemá neomezené možnosti žít na této planetě stovky let. Jedno ale víme jistě – člověk by měl dát šanci nejen moderní medicíně, ale i vlastnímu tělu, které má schopnost se uzdravit i s pomocí přírody. Vždyť čím by byl člověk bez toho, co mu bylo dáno do vínku – zdravého selského rozumu a schopností intuitivně vytušit, co je pro jeho zdraví právě nejlepší.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz