Hlavní obsah
Lidé a společnost

Když všechno platí žena

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

Pakliže se stane pravidlem, že všechno platíte vy, měla byste co nejdříve zapřemýšlet

13. 11. 16:40

Vdala-li se žena kdysi špatně, stala se vegetariánkou ne z vlastní vůle, ale z bídy.

Článek

V dřívější rodině to fungovalo tak, že se žena starala o domácnost a muž zajišťoval finanční chod domácnosti. Když se žena „dobře vdala“, netrpěla chudobou ani nouzí a mohla si dopřát i pěkné šaty. Vdala-li se špatně, látala pořád tytéž a vegetariánkou se stala ne z vlastní vůle, ale z bídy. Dnes je situace poněkud jiná, protože ženy pracují stejně jako muži a za svou práci dostávají mzdu. Mužům tak sice spadla z beder ona povinnost postarat se o rodinu, přesto by v nich ale měla být ona ctnost z dob minulých, kdy nenechávají všechno na ženách. Platíte-li všechny výdaje jen vy (a nejste ředitelkou zahraniční firmy a ten váš chudičký student), potom se včas zeptejte, jestli je to opravdu to, co jste od vztahu očekávala. Dělat někomu „bankovní kartu“ vás může přijít nejen draho, ale také vám to může na určitý čas zavřít dveře k plnohodnotnému vztahu, který byste mohla prožívat s někým jiným. Čerpající strana totiž nikdy rychle a dobrovolně neodejde, pokud má z čeho čerpat. Jezdíte na výlety pouze vaším autem a benzín kupujete vy? V restauraci toho vašeho ani nenapadne, že by vytáhnul peněženku? Sám si na sebe nic nekoupí, ale očekává, že ho budete oblékat, abyste si „netrhla“ ostudu? Pomlaskává nad nedělním obědem, ale nikdy neudělá nákup? Je jediným dárkem, který vám za poslední rok koupil, perníkové srdce nebo čokoláda za dvacet korun? Pakliže jste si na některou z otázek odpověděla ano, měla byste zbystřit. Partner, kterému láskyplně říkáte třeba „myšáčku“, vás zřejmě nemiluje, nýbrž je s vámi jen díky vašemu bankovnímu kontu, pohodlnému životu a v lepším případě i sexu. Pokud mu začnete přiškrcovat kohoutky, přestanete být jakkoli zajímavá.

Samozřejmě, že je třeba dělat občasné ústupky (v začátcích vztahu platíte střídavě, v době nemoci nebo ztráty zaměstnání se o druhého na nějakou dobu postaráte). Pakliže se ale stane pravidlem, že všechno platíte vy, měla byste co nejdříve zapřemýšlet, jestli by nebylo lepší investovat do budoucnosti. O té totiž ve vztahu, kdy všechno platí jen jeden partner, nemůže být ani řeč.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz