Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Snílky pro vztah nehledejte

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Marcela Zlatohlávková

Vzdušné zámky si staví mnoho lidí proto, aby utekli z reality

16. 11. 10:40

Mnozí z nás žijí v realitě, ale jejich opravdovým domovem je fantazie, s jejíž pomocí vlastní nejen pozemky na Měsíci, Marsu a dalších neobydlených hvězdách, ale mají i nevyčerpatelné množství peněz.

Článek

Někdo si staví jeden vzdušný zámek po celý život a ani na jeho konci není hotov s fasádou, jiný si dokáže ze vzdušných zámků postavit celé město, ne-li zem. Mnozí z nás žijí v realitě, ale jejich opravdovým domovem je fantazie, s jejíž pomocí vlastní nejen pozemky na Měsíci, Marsu a dalších neobydlených hvězdách, ale mají i nevyčerpatelné množství peněz, ze kterých utrácejí plnými hrstmi (pokud nejsou rovnou majiteli všech bank světa). Něžná polovička takového (chtěla jsem napsat něco jiného, ale nazvu ho jinak) snílka je tou nejprsatější blondýnkou s vosím pasem a dlouhýma nohama, ač ta opravdová je od narození brunetka a snílek musí být celou noc ve střehu, aby ho nezalehla. Pokud polovička není něžná, půjde o uhlazeného profesionála vydělávajícího na luxusní věci jako mávnutím kouzelného proutku, i když ve skutečnosti pracuje onen chrabrý hoch ve výrobě u pásu a má co dělat, aby zaplatil nájem a alimenty. Vzdušné zámky si staví mnoho lidí právě proto, aby utekli z reality, schovali se sami před sebou, byli v jakési ulitě, ve které na ně nebude vidět. Bohužel těmto iluzím mnoho lidí také uvěří, takže nakonec nedovedou přesně určit, co je skutečnost a co je jen sen.

Ke svým kdysi docela malinkatým představám přidávají stavby typu egyptských pyramid, panují se na spasitele lidstva, vlastní ženy, manžela, dokonce i dětí a jediný, kdo většinou odolává až do konce, je tchyně. Život s takovými snílky není jednoduchý, protože je nedokážou naplnit obyčejné radosti ani city, neumějí se radovat z toho, že nastal nový den, že je krásné ráno a vedle nich je někdo, kdo je pohladil. Pokud nechcete jít v jejich stopách a dostavovat neviditelné římsy, musíte se zřejmě porozhlédnout po partnerovi lepším zrakem. Nejlépe tam, kde se žádné vzdušné zámky nestaví a život se žije takový, jaký opravdu je. Bez fanfár a ceremoniálů, které jsou pro běžný život stejně naprosto k ničemu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz