Hlavní obsah

Strach z žen a odpovědnosti

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Marcela Zlatohlávková

Ženská přitažlivost je natolik velká, že dokáže pohnout i s takovým kamenem, jako je strach

14. 11. 13:46

Někdy se muži bojí žen, jejich přitažlivosti a blízkosti. Je to až k neuvěření, ale touto fobií trpí každý osmý muž.

Článek

Strach může vzniknout z mnoha příčin. Někdy se muži bojí žen, jejich přitažlivosti a blízkosti. Je to až k neuvěření, ale touto fobií trpí každý osmý muž, takže je zcela možné, že pokud se váš vyhlédnutý idol po první společné schůzce někam „vypařil“, nemuselo to být proto, že jste se mu nelíbila, ale proto, že dostal strach. Tato fobie není na samém počátku vůbec vidět, protože muž reaguje stejně jako všichni ostatní. Může být sice trochu více plachý, ale bude se vám dvořit, bude vám nosit drobné pozornosti a dokonce vás může pozvat na rande. Tady ale začne „pracovat“ něco v něm, protože se s vámi najednou ocitne sám. Muž pocítí zvláštní svírání útrob, začne se vnitřně chvět a namísto příjemného společníka se před vámi objeví uzlíček neštěstí, který bude chtít co nejdříve schůzku ukončit. Potom ho už zřejmě neuvidíte, protože se vám začne vyhýbat.

Další ze strachů, kteří muži mají (upozorňuji, že jde zase jen o určité procento mužské populace), je strach z odpovědnosti. To je ale trochu jiná fobie, než o jaké jsme mluvili. Strach z odpovědnosti mají nevyzrálí jedinci, kteří se ani tak nebojí ženské přitažlivosti, jako společného života. Nesnášejí, když se musí v něčem podřizovat, nedokáží druhého tolerovat a v jejich zorném úhlu pohledu jsou jen oni sami. Podobně postiženým mužům může být klidně i padesát, nejde tedy o žádné panice a láskou nedotčené muže. Příčina může spočívat ve špatném vztahu z minulosti, ve velmi úzké vazbě na matku, ale i v nezodpovědném způsobu života či jen opovrhováním opačného pohlaví. Nutno ale podotknout, že i když trpí těmito fobiemi mnoho mužů, přesto se skoro každý z nich nakonec ožení. Ženská přitažlivost je totiž natolik velká, že dokáže pohnout i s takovým kamenem, jako je strach.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz