Hlavní obsah
Cestování

V zimě do Dubaje? Ano, ale na něco si dejte pozor

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Marcela Zlatohlávková

Ve zlaté uličce v Dubaji najdete v obchodech i zlaté masky, které používají místní ženy na karnevaly. Ze šperků se tají dech…

26. 10. 8:30

Dubaj je stále rostoucí město plné neočekávaných zážitků. Zažít tu můžete téměř vše, buďte ale obezřetní a na některé věci si dávejte pozor, můžete tak ušetřit velké peníze.

Článek

Dříve to byla ománská sýpka, dnes nejmodernější a nejrychleji rostoucí místo na světě. Dubaj je hlavní město stejnojmenného emirátu v SAE na pobřeží Perského zálivu. Navštěvuje ho stále více turistů, let je poměrně krátký (cca 6 hodin) a po celou zimu je tam příjemné počasí. I když je samotná Dubaj moderním městem, vydat se můžete i do staré části Dubaje. Za zhlédnutí stojí mnoho věcí a atrakcí, u něčeho je ale potřeba dávat si větší pozor.

Určitě stojí za to navštívit největší budovu světa – Burj Khalifu. Měří úctyhodných 828 metrů a vyhlídková plošina vás vyveze skoro do 556 metrů. Pozor ale při koupi vstupenky! Pokud máte zaplacený okruh Dubají, je vstupenka většinou v ceně, pokud si kupujete vstupenku sami, dejte si pozor, do jakého patra chcete vyjet a zda vám nenabízí VIP vstup. V takovém případě by se mohla vstupenka prodražit i o víc jak tisíc korun. Důležitý je také čas, i ten určuje cenu vstupenky.

Ne nadarmo se říká, že Dubaj je městem zlata. Navštívit zlaté trhy v Dubaji je přímo povinnost (a pro ženy radost). Šperky jsou většinou vyrobeny z 22 a z 24 karátů a prodávají se na váhu, takže za samotné zpracování neplatíte. Pokud chcete šperk s diamanty, ani to není problém. Najdete tu cca 250 zlatnictví a obávat se toho, že by zlato nebylo pravé, nemusíte. Všechno jsou renomovaná zlatnictví. Nezapomeňte si s sebou vzít pas, protože pokud něco koupíte a vezmete si účtenku (kterou vám dají všade bez vyžádání, k tomu zde potřebujete onen pas), vrátí vám na letišti docela podstatnou částku z nákupu zpět. Navíc můžete usmlouvat i slušnou cenu přímo u obchodníka. Neberte si na sebe příliš mnoho šperků, vypadat trochu chudě se tady může vyplatit. Zlaté trhy se nacházejí ve staré části Dubaje a jsou součástí klasického arabského tržiště. Tady už pozor na padělky, kterými se to tu jen hemží.

Pokud máte rádi koupání v moři, nejezděte do Dubaje v prvním čtvrtletí roku. V tu dobu je sice pěkné počasí, ale voda v moři jen pro otužilce. Vynahradit si to můžete v hotelových bazénech, které jsou v tuto dobu vyhřívané. V jiných měsících už je voda v moři příjemnější, ale pozor na lehátka na pláži. Pokud nemáte zaplacený hotel s vlastními lehátky, budou vás stát lehátka a slunečníky pro dvě osoby na jeden den v přepočtu 1500 Kč. Je v tom ale započítaná ostraha (nemusíte se bát jít si zaplavat a nechat si věci na lehátku) a pokud si objednáte u číšníků pití, většinou je pak o dost levnější, než u barů. Zbývá už jen popřát šťastnou cestu a mnoho zážitků z překrásné, byť pro našince trochu bláznivé Dubaje.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz