Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Vetřelci ve vztazích

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Marcela Zlatohlávková

Ani pečenou kachnou se někdy všem nezavděčíte

10. 11. 12:01

Doma se jednoho dne objeví dívenka s několika kroužky na rtech, což ve vás vyvolá dojem indiánských předků a chuť vybudovat totem a mladý pár skalpovat.Manželova kolegyně navíc srší vtipem. Co s tím?

Článek

Vetřelcem je v podstatě každý, kdo se chce vetřít do vašeho vztahu. Nemusí se jednat jen o vztah manželský, ale třeba i rodičů a dětí. Nejvíce se cítíte ohroženi vetřelcem, když vám odrůstají děti a místo zavazování tkaniček se dychtivě učí základům lásky. Dcera, která se ještě o prázdninách chystala studovat, vám domů přivede cosi podivného, nedostudovaného a jediné, čeho si zaručeně všimnete, je kérka na předloktí. Na třetí upozornění se konečně vyzuje, načež vás ovane nevábná vůně zpocených nohou a z děravých ponožek vykoukne několik prstíků, které vaše dcera tolik miluje. Po obědě si s gustem odříhne a vy začnete propadat panice, nemáte daleko do hysterického záchvatu a onoho úchvatného fešáka byste nejraději chytila za límec a vykopla. Pokud máte syna, může být situace zejména v jeho pubertálním období podobná. U vás doma se jednoho dne objeví dívenka s několika kroužky ve tváři a na rtech, což ve vás vyvolá dojem indiánských předků a chuť vybudovat totem a mladý pár skalpovat. Pohrdne pečenou kachnou, kterou jste pekla v troubě celou noc a zajímá se o stravu, kterou pojídá synův ochočený králík. Kvůli rodinné pohodě jste ochotna všechno překousnout, slečně nabídnete mrkvičku a jdete si vzít prášek na nervy.

Vetřelec se ale také může objevit vedle vašeho manžela. Jeho nová kolegyně srší vtipem, což vás v záplavě starostí ani nenapadne, producíruje se před ním v kostýmku šitém na míru a po manželových několika „služebních víkendech“ začnete tušit, že budete mít co dělat s velmi „přísavným“ druhem vetřelce, kterého nepůjde jen tak zlikvidovat účinnými hubícími prostředky.

Ve všech těchto případech je nutné nepropadat hysterii, ale zachovat absolutní klid. Nevymlouvejte dceři ani synovi jejich nový objekt zájmu, protože čím více budete zakazovat, tím více toho druhého budou chtít. Naopak jim sdělte, jak je nový „zeťák“ in a jak dobře na vás zapůsobila „snacha“, protože v budoucnu ušetří na jídle velké množství peněz a z vašeho syna nevyroste obézní člověk, protože určitě i on bude velmi rád vegetariánem. City neuvolňujte ani v případě manžela, i tady je potřeba zachovat klid a soustředit se více na sebe. Vyzařujte pohodu (nervy si můžete uklidnit čokoládou) a nechte svého muže, aby přišel sám na to, jaký poklad má doma. Hubící preparáty typu „řev a hysterie“ zahubí daleko dříve vaše manželství než vetřelce. A na to si vzpomeňte vždycky, když budete mít chuť zvedat hlas a všechno si ihned pěkně od plic vyříkat.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz