Hlavní obsah

Feminismus - jste pro, nebo proti?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

Je tohle vůbec vhodný obrázek? Není moc sexistický?

23. 8. 9:44

Co je to vlastně feminismus?

Článek

Feminismus je úžasný nebo škodlivý?

Podle toho, co je feminismus. Buď je to 1. úcta k ženám a s tím nemá podle mě většina mužů jakýkoliv problém. A kdo problém má, tak je špatný muž, protože je nedospělý a zapšklý proti ženám.
Nebo je to 2. skrytá nenávist k mužům a to je stejně špatně jako nenávist k ženám.
3. Většina feministek je někde mezi. A podle toho, jaké feministky vidíte, podle toho posuzujete feminismus.

Když vidím jen feministky druhého nebo třetího typu?

Protože feministky, kteří mají úctu k ženám a k ženskosti, nejsou moc slyšet ani vidět. Říkají si ženy, jsou na to své pohlaví hrdé a vědí, že jako ženy mají své výhody a nevýhody. Vůbec je nenapadne říkat si feministky, protože úcta k ženám i mužům je v nich hluboce zakořeněna. A protože mají úctu k sobě, mají ji i k opačnému pohlaví a tudíž se nepotkávají se špatnými muži.
Naopak za feministky se vydávají ženy, které nemají své pohlaví v úctě a tak chtějí být jako muži. Ale zase na tom nejsou tak špatně, aby chtěly vypadat jako skuteční muži, to už je výsadou opravdu velmi malého promile žen.

Feministky druhého typu chtějí výhody mužů i žen. Ale protože podle nich ženy nemají žádné výhody, tak chtějí být co nejvíc jako muži. A považují za nefér, že muži jsou (statisticky) větší, silnější, mají větší sklon k agresivitě a soutěživosti.
Ale kupodivu feministky si nestěžují na své výhody a naopak některé ze svých výhod udělají další nevýhodu. Zato o svých nevýhodách jsou schopny mluvit celé roky.
A samozřejmě potkávají spíš „špatné“ muže a vůbec je nenapadne, že by to mohlo mít souvislost s jejich neúctou vůči „dobrým“ mužům.

Muži jsou hloupí*,

takže když vidí krásnou ženu, zamilují se do ní a nevidí, jaký úděl na ně čeká, když potkají feministku druhého typu. Protože pak až pomine období zamilovanosti, zjistí, že za všechno mohou oni.

Když za všechno může jen ten druhý,

právě jste ve styku s člověkem, který je v traumatu. Trauma je tak silné, že nevidí skutečnost a tudíž vidí jen vinu toho druhého.
Když vidím vinu jen v druhém, je velmi, velmi, velmi malá pravděpodobnost, že máte pravdu. Ale když ji vidíte jen v druhém pohlaví, tak máte jistotu, že nevidíte realitu. Protože tady tento svět není o souboji pohlaví.
Když máte smůlu (= jste nedospělý), je to o souboji Vás a Vašeho partnera. Jestli máte pravdu, tak výměnou partnera si vyměníte partnera i pro Váš souboj.

A když máte v úctě jak ženskost, tak mužskost, tak už se žádný souboj nekoná. Protože oba partneři táhnou za jeden provaz. A buď bojují proti ostatním nebo spolupracují s ostatními. To záleží na tom, na kterém vývojovém stupni se nacházejí.

Ukloňte se feministkám

Protože ony potřebují uvidět, že aspoň jeden muž není zlý. Ale neustupujte jim, když jde o Vás. Místo toho je zkuste obejmout a uchlácholit. A radši to udělejte v představě, protože kdybyste to udělal doopravdy, tak byste měl na krku sexuální násilí, protože podle nich není jiný důvod, proč byste je měl objímat.
Když k nim budeme mít úctu, snad časem uvidí, že ne každý muž je špatný. A když uvidíte muže, který se k nim chová špatně, zakročte. Klidně buďte víc na jejich straně. Ale tak moc, jak by to ony potřebovaly, to nejde, protože byste tím způsobovali další nespravedlnost.

Když jako feministka vidíte, že jen bojujete a už Vás to nebaví.

Možná už je načase, abyste vystoupila z falešného feminismu a našla úctu sama k sobě a své ženskosti. Protože ženy musí boj unavovat ještě víc, než muže. Takže není nic špatného zjistit, že na to nemáte. Naopak čím dřív to zjistíte, tím dříve můžete najít svou podstatu, své štěstí a svou radost.

A hlavně jen tehdy můžete začít pracovat na tom, abyste si mohla do svého života přivolat muže, kterého budete ctít. Ale bohužel ve většině případů je třeba nejdřív úcta a pak se objeví úcty-hodný muž.
Což platí i pro muže. Až si muž začne vážit žen, až tehdy začne potkávat úžasné ženy.

A když Vás to baví?

Tak si klidně bojujte dál. Pro mně je to v pořádku. Každý máme právo si svůj život zařídit, jak chceme.

----------------------------------------
*Toto jsem napsal schválně. Schválně kolik lidí čte poznámky pod čarou. Napište komentář: co tento nadpis ve Vás vyvolal.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz