Hlavní obsah
Seberozvoj

Hledám pana Dokonalého, paní Dokonalou. Proč to nefunguje a jak to udělat?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

A jsem já taky paní Dokonalá, pan Dokonalý?

4. 9. 17:47

Vždy si najdete někoho, jako jste vy. V tom podstatném pro vás bude ten druhý plus minus odpovídat tomu, co ten druhý nabízí vám (v tom podstatném).

Článek

Proto když najdete páry, kde jeden je krásný a druhý ošklivý, tak to znamená, že pro toho krásného není krása to nejdůležitější a dal přednost jiné kvalitě u partnera. A na té jiné kvalitě může každý z nás zapracovat.

Test věrnosti vám přinese ukončení vztahu.

Když jste tak hloupá, že se necháte přesvědčit k testu věrnosti, dopředu se rozlučte se svou kamarádkou i se svým přítelem.
Protože tento test nemůže skončit jinak, než rozchodem. Možná tento test skončí náhodou jinak. Protože třeba vašemu partnerovi se zrovna tahle vaše kamarádka nelíbí. Ale potřeba si dokazovat věrnost je známkou toho, že váš vztah už končí. A už jen podvědomě hledáte, ke komu odejít. A hraje se jen o to, kdo koho obviní.

Zamilovaného člověka by ani nenapadlo testovat druhého

Protože já ho miluji, já ho chci a chci být s ním. To platí jak pro fázi zamilovanosti, tak pro lásku, která v ideálním případě navazuje.
Ale když nevíte, jestli je to ten pravý, tak to určitě ten pravý není. Pro vás. Právě teď. Možná by stačilo popracovat na vaší schopnosti milovat a ihned poté by už ten stejný muž se tím pravým stal.
A možná byste musela na sobě pracovat hodně. Ale lidé raději zkouší „nové značky“ partnerů, než by se podívali na to, co v nich je potřeba opravit, že si žádného pravého nemůžou najít.

A je to logické, protože skoro nikdo neví, že existuje možnost, která nikoho nenutí, aby nějaký byl, ale místo toho mu pomáhá najít to, co je skutečně.
Lidé si většinou myslí, že práce na sobě obsahuje hodně mluvení a ústupků. Ano, tak funguje většina metod. Ale pak je také metoda, při které věci řešíte, místo abyste o tom bezvýsledně mluvila.

Pokud ještě nemáte děti

máte čas najít si toho pravého. Ale problém je, že možná ve vašem stavu teď a tady ani žádný pravý neexistuje.
Dokonce jsem pracoval s dvěma muži, kteří byli ještě ve 30 letech panici. To je hodně extrémní případ. Dá se říct, že takovýto muž si ani nenašel ženu, která by mu mohla patřit aspoň na jednu noc.
A vy možná patříte mezi ty, pro které není partner ani na 3 roky. Ale to platí teď a tady.
Možná stačí jedna konstelace a najednou už bude existovat partner aspoň na půl roku. Protože to není otázka hledání v katalogu plném mužů nebo žen. Vy se také musíte změnit. Jinak budete zkoušet jeden model za druhým a žádný nebude ten pravý. Nebo budete pracovat na tom, aby vy jste byl/a vhodnější „model“ pro druhé pohlaví a v určitém okamžiku se najednou vysype pytel s úžasnými partnery pro vás.

Pokud už máte máte děti,

tak silně doporučuji, abyste radši pracovali na sobě a na vašem vztahu, aby vaše děti měly možnost žít s oběma rodiči. A většinou se to dá udělat, abyste byli oba šťastní a přitom mohli žít spolu. Jen je to daleko těžší, protože vy už jste plná/ý bolesti a tak to chce víc práce, než na novém vztahu.
Když to chtějí oba, většinou se to podaří. Ale i když to chce jen jeden, i tak to má smysl. Protože i když se nakonec vztah nepodaří zachránit, můžete se rozejít s tím, že jste udělal/a všechno, co bylo možné.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz