Hlavní obsah
Seberozvoj

Jak si pomoct sám?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jiří Vítek / Seznam.cz

Jak udělat z mrazu příjemné léto.

8. 8. 16:56

Jednoduchý a způsob, jak si pomoci. Navíc je v souladu s uznávanou psychoterapeutickou metodou, což většina účinnějších metod používaných na mých kurzech není.

Článek

Všechno, co se nám zdá, je naše

Když se Vám zdá o příšeře, která vás honí, je to něco z vás, co vás honí. Když se vám zdá o místnosti, i ta místnost je vaše, ačkoliv v reálném světě žádná místnost nemůže být součástí vás.
V tom je rozdíl mezi snem a skutečností. Protože všechno ve vašem snu – je součást vás.

Když to spojíme s tím, co víme z konstelací

totiž že před čímkoliv ve Vašem vnitřním světě nemá smysl utíkat, tak hned známe řešení. Naopak ve vnějším světě má určitě smysl utéct před někým, kdo se mě chystá zabít.
Ve vnitřním světě mě však nic nemůže zabít. Kromě situace, kdy se něčeho tak moc bojím, že mě zabije můj strach z něčeho, co doopravdy neexistuje. Ale nic z mého vnitřního světa mě nemůže zabít. Protože nic z toho neexistuje. Existuje to jen uvnitř mne.

Ale když mi nevěříte, tak raději ani tuto jednoduchou techniku nedělejte, protože dokud věříte, že vaše sny a produkty vaší představivosti reálně existují, pak nad vámi mají moc.

Před čím utíkáme, ono utíká za námi. Když tomu čelíme, rozplyne se to

Ve snu se bojíme, protože nevíme, že je to sen. Ale když jsme bdělí a vrátíme se zpět v našich představách do snu, už víme, že nic z toho snu v realitě neexistuje. A tak se můžeme na objekt našeho strachu podívat. A už jen tím začne pomalu mizet to, čeho se ve snu bojíme.

Když to začneme dělat, změní se věci i v našem skutečném životě

Takže když se podíváte na příšeru a ona zmizí, tak se může stát, že se přestanete něčeho bát, co jste ani nevěděli, že je to zhmotnění vaší příšery.
Navíc pak budete vědět, že ovlivnění našeho snu může mít viditelný efekt na váš každodenní život.
A hlavně se naučíte být citliví k jemným signálům vaší duše. A to je to nejdůležitější.

Užívejte si svých snů

Když se vám zdá, že umíte létat, užijte si to naplno.
Když se vám zdá něco nepříjemného, užijte si svého poznání, že to ve skutečnosti neexistuje a tím pádem vám to nemůže nic udělat. Dokud to je ve vašem snu nebo v představivosti, nemůže vám to ublížit a když před tím přestanete utíkat, rozplyne se to. A vy si můžete užít svou moc aspoň ve vnitřní realitě a tím pádem trošičku zvyšovat svou moc i ve vnějším světě.
Když si takto budete dožívat své sny, po nějaké době se začnete cítit lépe. A nic za to nezaplatíte, jen svým časem.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz