Hlavní obsah

Když odbornice ubližuje dětem i rodičům

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jiří Vítek / Seznam.cz

Chceme, aby takto vypadali naše děti? Zatím děláme dost pro to, abychom je poničili.

24. 8. 8:30

Článek podává nejextrémnější projevy toho, že nám „pravdu“ říkají ti, kteří nic neví. Je jen na nás, jestli se naučíme „číst“ mezi řádky nebo jim budeme věřit.

Článek

Rozmohl se nám tady takový zvyk. Že lidé se pasují na odborníky, aniž cokoliv reálného ví. Jedna extrémně dobrá „sexuální pedagožka, výzkumnice, řečnice, autorka a dokonalá strážkyně přímé tváře při vyvracení mylných představ dětí o tělech prohlásila v australské televizi, že „rodiče musí požádat o souhlas, než dítěti vymění plenu.“
Každý, kdo měl někdy dítě na starosti, ví, jaký je to nesmysl.
Jestli se vám zdá, že se to nás netýká, tak vás chci upozornit na to, že jedna žena žaluje své rodiče za to, že si nevyžádali její souhlas, aby vznikla.

Je to daleko od nás, nás se to netýká

V takto extrémní podobě ne. Ale co rodiče jako kamarádi svých dětí? To je už docela časté i u nás. A vědí tito rodiče, že se tím dopouštějí něčeho, co bude na jejich děti mít negativní vliv, možná větší, než dnes zakazované bití?
Protože děti potřebují šťastné rodiče a když toho nejsou schopni, tak aspoň rodiče.

Kamarády jim můžou dělat všichni, ale rodiče jsou jen dva

Není náhoda, že děti se uklidní v zavinovačce. Ta jim totiž dá hranice. Když toho nejsou schopni rodiče, aspoň zavinovačka to udělá za ně.
Když nedostanou hranice, jak budou bez hranic vypadat v dospělosti? Že by dnešní „křehké“ děti byly důsledkem výchovy před 20 lety? A jak budeme říkat další generaci, když tato je křehká?

Jak se bude prosazovat křehká generace,

když ji všechno zraní? A kolik bude nezlomných lidí, kteří se ze všeho, co je nezabije, posílí?

Lidstvo určitě neskončí

Ale bylo by dobré, abychom ve jménu dobra neubližovali svým dětem. Ať už o tom dobru mluví odbornice na sexualitu, na gender nebo na LGBT+. Protože takovéto odbornice mají tendenci zamlčovat fakta, která se jim nehodí a o tom by měli lidé aspoň vědět. A vysoká škola v určitých oborech není důkazem znalostí a širokého rozhledu, ale spíše indoktrinace.

Jak to poznat?

Když neexistuje alternativní fyzika nebo stavba mostů, je to jasné. Takhle tvrdá věda nemá alternativu. Takže tam můžete věřit odborníkovi, i když říká, že něco nejde.
A i přesto se i ve fyzice spletl třeba i Albert Einstein, když bojoval proti kvantové mechanice. O věcech, které znal, tak v nich dosáhl věhlasu, jako nikdo jiný. Zatímco když mu jeho intuice říkala, že „Bůh nehraje v kostky“, tak se ohromně spletl. Ale protože ve fyzice platí výsledky, tak kvantová teorie přesto nakonec vyhrála, i když proti ní byla i tak silná váha, jako Einstein.

Pak jsou obory široce uznávané jako je medicína nebo psychologie. Ale protože nemají patent na rozum (proto je alternativní medicína a mnoho terapií), tak jim věřte, když říkají, že něco funguje. Ale když něco pomlouvají, je velké riziko, že protože alternativě nerozumí, tak do jedné hromádky dávají třeba akupunkturu (která byla dlouhou dobu pavědecká, než se zjistilo, že má výsledky) a sektu pana Ivo Aštary Bendy, který tvrdí, že je v kontaktu s mimozemšťany.
Když pan Grygar (což je vědec, ale tady nebyl za vědu) rozdával Bludné balvany, dostali je ti nejlepší z nejlepších (třeba Stanislav Grof), i ti úplně nejhorší. Protože kritérium nebylo vědecké, ale emoční.
Totéž ještě výrazněji platí u psychologů. Ti, kteří mají zkušenosti, nikdy druhé nepomlouvají. Ti, kteří pomlouvají a dehonestují, ti ukazují sami na sebe.

A pak jsou tady odborníci na gender,

kteří ve jménu své ideologie ničí děti své i cizích lidí a ony pak ve 12 letech neví, jestli je jejich gender dnes Faunagender (= zvíře) nebo Absorgender (= vaše pohlaví se mění podle toho, v čí společnosti se zrovna nacházíte).
Stejní odborníci ale jsou i na feminismus (což dnes už není jednotná filozofie, ale spousty směrů, které si často i protiřečí). A pak skuteční odborníci, kteří chtějí vědět pravdu, dopadnou jako tyto švýcarské feministky, pro které je pravda důležitější, než feminismus a proto došly k závěru, že ženy nejsou ve vědě diskriminovány. Což je ale natolik proti všemu feministickému poznání, že je to zločin proti ideologii feminismu, který se musí potrestat. Takže 2 vůdčí osobnosti feminismu jsou potrestány (naštěstí zatím jen na sociálních sítích) za to, že se nedrží ideologie, ale pravdy. A protože „ve vědě o feminismu“ není žádný důkaz tak jistý, jako ve fyzice, tak je možné, že si tím samy podřízly větev. Protože o jejich budoucnosti možná nebude rozhodovat pravda (jako je tomu ve vědě), ale názor (jako je tomu v ideologii).

Sám jsem zvědav, co převáží a podle toho se ukáže, kam feminismus kráčí, zda má vůbec ochotu stát se vědou a tudíž bude měřit všem (i mužům) stejně nebo se postaví na stranu ideologie.

A protože lidé ideologie jsou dnes i v médiích

a dělají to tak, aby to nikdo nepoznal, tak je o to důležitější si pěstovat kritické myšlení. A umět číst mezi řádky, což naštěstí u příkladů zde uvedených nebylo nutné.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz