Hlavní obsah

Představte si svět, ve kterém není zlo

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
12. 9. 12:15

Představte si, že tito lidé říkají pravdu a že ve snech můžeme spoustu věcí řešit a některé i vyřešit

Článek

Přestavte si,

- že James Dewey Watson měl sen o hadech, kteří se vzájemně proplétali, na jehož základě popsal jeden z největších objevů v historii – strukturu DNA
- že Friedrich August Kekulé, objevitel benzenu, přišel na jeho strukturu ve snu. Je jisté, že podobných lidí je daleko víc, ale jen málo lidí se nebálo říct z jakého zdroje „jejich“ poznatek vychází.
- že mnozí písničkáři říkají pravdu, když říkají, že jim písničky jsou diktovány zhůry, ať už ve snu nebo ve stavu takzvaného flow
- já když vedu kurz, mnohé informace jen „jakoby čtu“. A když toto vedení nemám, tak účinnost mé práce je nižší.
- že někteří lidé jsou v kontaktu se svými zesnulými a nemluví o tom, protože se bojí toho, že by mohli být hospitalizováni na psychiatrii
- totéž se děje s jinými lidmi, kteří vidí anděly, mrtvé nebo lidi, kteří jsou prokazatelně na jiném místě na Zemi.
- že všichni psychiatričtí pacienti mají pravdu, když věří, že na ně všichni útočí. Ale není pravda, že na ně útočí živí lidé, ale „duchové“. A důvod, proč jsou hospitalizování na psychiatrii je ten, že neumí odlišit mezi živými a mrtvými. Zatímco spousta léčitelů a médií to umí odlišovat a protože ví, co by je čekalo, kdyby se k tomu přihlásili, tak raději říkají, že skrze ně léčí Bůh nebo vyšší síly.
- že tito vědci mají pravdu, když tvrdí, že ve snu máme přístup k informacím, které nemůžeme nijak vědět

Dosud bylo nebezpečné tomu uvěřit,

protože nebyla cesta, jak tím projít bezpečně. Protože jakmile začnete vidět to, co ostatní nevidí, hrozí Vám nebezpečí, že se ocitnete na blázinci. Protože nejvíce nebezpečný je začátek. Když ještě nevíte, co s tím. Když vám váš vnitřní rádce radí a často jeho rady vedou do pekel, protože vám neradí váš vnitřní rádce, ale někdo, kdo se vám chce pomstít. Když nevíte, čemu věřit. A když většina rádců Vám chce možná i ublížit nebo chce způsobit, že si je budete chtít nechat.
Naštěstí už je cesta, která je hodně bezpečná. Cesta, ve které může být hned viditelné, zda máte skutečné vedení nebo jen někoho, kdo chce být užitečný (ale hlavně sobě a až pak snad i vám) nebo někoho, kdo se vám chce pomstít.

Když jste nemocný fyzicky nebo psychicky

tak přestože nevíte o nikom, kdo by Vám chtěl ublížit, na 90% tam je. (U psychických nemocí je to 100%). A jestli máte nemoc léčitelnou klasickou medicínou, tak jste za vodou a můžete brát své prášky. Ale ten někdo bude dál chtít škodit. Chcete čekat, až se mu to povede? Protože vaše prášky vám nepomohou k tomu se s ním rozloučit tak, abyste mohl být sám sebou a váš „parazit“ mohl odejít tam, kam patří a kde nikomu nemůže ublížit.
A dokonce když berete antidepresiva nebo antipsychotika, tak po Vás bude chtít, abyste je vysadil. Proto někteří lidé s depresemi a skoro všichni lidé se schizofrenií nechtějí brát léky. A právě proto byste je měl v každém případě užívat, protože bez těch prášků jste plně v jejich moci.
Ale dokud si nevyřešíte základní příčinu své nemoci, tak jste závislí na svých prášcích a na tom, jestli se Vašemu „parazitovi“ podaří Vás přesvědčit, abyste je nebral.

Když bychom se všichni naučili své parazity

poslat tam, kde je jejich místo, byl by náš svět učiněným rájem oproti dnešnímu stavu. Zmizelo by 99 % zločinů, nenávisti, vzteku, (nezdravé) agrese, (nezdravého) násilí. Zmizely by války. A zmizelo by 80-90 % bolesti, strachu, smutku.
Ale k tomu všemu je potřeba se zamyslet nad tím, proč se bojíme vidět to, co tady je. Proč se bojíme posledních 1700 let vidět něco, co všichni lidé před námi viděli. Protože teď už nám nehrozí upálení, když to uvidíme a teď už je cesta, jak to uvidět a díky tomu být zdravější a svobodnější. A hlavně bychom potřebovali daleko méně „prášků“, protože bychom byli schopni vyřešit příčinu svých problémů.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz