Hlavní obsah
Názory a úvahy

Proč na nás kvůli pojištění šišlá plyšák?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
17. 8. 12:40

Reklama „pro děti“ funguje. Proč, když je zaměřena na dospělé? Že by právě proto?

Článek

Abychom zjistili skutečný důvod, nejdřív si položme otázku: Myslíte si, že reklama je dělána za jiným účelem, než co nejvyšší zisk?
Samozřejmě že zisk je tím cílem. A právě snaha o zisk byla důvodem, proč se reklama na Anheuser-Busch s trans osobou spustila (protože si někdo myslel, že přilákání dalšího segmentu trhu značce prospěje). A když se ukázal pravý opak, tak se hned zrušila. Protože je jasné, že trans lidí je málo.
Kdyby opak byl pravdou, každá třetí reklama by byla věnována jim. Vždy když tvrdě zaplacená reklama říká něco jiného, než „články zadarmo“, vyplatí se věřit penězům.

A peníze ukazují, že reklama „pro děti“ funguje

protože „dospělí“ dospělí stejně reklamu moc neposlouchají a pro dospělé „děti“ funguje perfektně.

Ale já nejsem dospělé „dítě“

Dobře. Takže dáváte přednost dospělým plnokrevným (a plnoštíhlým) modelkám před vyhublinami na kost, které horko těžko mají 18 let a vypadají ještě na míň?
Takže se honosíte svým ochlupením, protože je známkou dospělosti a stydíte se za to, že ho nemáte? Nebo naopak považujete vyholené podpaždí a ohanbí za to nejvíc erotické?
Nebo kašlete na své zdraví, protože co by si o vás vaši vrstevníci pomysleli, kdybyste byl/a přirozený/á?

Co s tím?

Postarejte se o sebe a o svou dospělost a pak vás reklamy v televizi nebudou štvát. A aspoň na nich budete moci vysvětlit svým dětem, že ne každý dospělý a rodič dítěte musí být i psychicky dospělý. A pak budou rozumět i tomu, proč se dnes tolik dospělých o bezpečí svých dětí bojí tak, že děti nemohou projít etapou, ve které se naučí s nebezpečím žít.
A pak z nich vyrostou „dospělí“, kteří se budou ještě víc bát o své děti až tak, že je nakonec ani nebudou chtít. A tak zbydou ti, co se nebudou bát a díky nim bude lidstvo žít dál. Přičemž je třeba říct, že každý má právo dítě nemít. Ale je dobré vědět skutečný důvod.¨

www.smysl.com

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz