Hlavní obsah
Názory a úvahy

Rozhodující je výsledek

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jiří Vítek / Seznam.cz

Jaký bude výsledek?

22. 8. 8:44

Víc je vždycky slyšet křičící menšina. A co když výsledek (který jediný je podstatný) je úplně jiný?

Článek

Napsala mi jedna žena: „Že to, co se děje kolem pana Duška, přesně splnilo účel vyřčeného. Konečně se alespoň někdo z nás zamýšlí nad tím, jak žije. Minimálně já, celý život bojující s nadváhou, když jsem si včera dala do pusy lžíci vlašského salátu s vědomím, že toto bych rozhodně jíst neměla, jsem si na pana Duška hned vzpomněla.“

A my se všichni řídíme našimi představami a podle naší příslušnosti k naší sociální bublině buď věříme tomu, že pan Dušek udělal něco strašného, nebo naopak řekl pravdu.

Lék, který funguje na 99%, ale mně nezabral, je pro mne horší, než lék, který pomůže v 0,000001% případů, ale zrovna mně pomůže.

A co když „lék“ který nám všem podal pan Dušek, má i přes všechny nežádoucí účinky, celkový výsledek plus nejen pro ezoteriky, ale dokonce i pro neezoteriky?

Takže jsem dostal nápad. Pojďte sem dát odpověď na otázku, jestli vám pomohl nebo uškodil. Sice to je velmi krátce. Sice to nemá žádnou vědeckou hodnotu. Ale jen abychom slyšeli i ty, co nejsou slyšet, protože nenapíšou článek.

A jsou vítání jak ti, kterým pan Dušek uškodil i ti, kterým pomohl.

A proč mám zrovna já být ten nestranný? Protože

1. jsem předpokládal, že skutečně mohl víc uškodit, i když jsem věděl, že pan Dušek to neřekl tak, jak to slyšeli ti, kterým to uškodilo. A až odpověď paní mi pomohla si uvědomit, že to tak možná je daleko častěji.

2. Protože ve všech případech vyhraju. Když se ukáže, že pan Dušek víc uškodil, tak já vím proč, a tudíž bylo extrémně důležité, abych dal najevo, jaký je víc skutečnější důvod, proč lidé na rakovinu umírají.

3. A kdyby se ukázalo, že pan Dušek rovnou hned i s tím, že se podle mě mýlí, i přesto více lidem pomohl, tak mně to zase pomůže ještě víc věřit Vesmíru.

A my všichni budeme vědět, zda křičící je menšina nebo většina.

Prosím, aby sem nepsali ti, co jsou pro jednu nebo druhou stranu. jejich názory vítám, ale mohou ho napsat pod jiný článek.

1. Sem chci aby napsali ti, kteří se na základě článku pana Duška zamysleli

2.  nebo na základě článku pana Duška ještě víc věří tomu, že nemají ještě víc, než předtím moc nad svým životem.

3. A nebo mají víc strachu, víc vzteku, víc smutku atd. a cítí, že to není uzdravující emoce, ale naopak.

4. nebo z jakéhokoliv důvodu věříte, že Vám pan Dušek ublížil nebo pomohl.

A také prosím, abych se tom vyznal, abyste nereagovali na jiné lidi, protože to by se velmi těžko hodnotilo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz