Hlavní obsah
Názory a úvahy

Vypůjčený život

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jiří Vítek / Seznam.cz

Ilustrační obrázek

25. 8. 7:33

Když náš život je jen propůjčen - o tom se právě včera přesvědčil v posledních (mili)vteřinách svého života pan Prigožin.

Článek

Já sám nevidím rád, že stát nám hodně bere. Ono dávat přes 62 % z vydělaných peněz státu je velice blízko k zotročení. To platí, když započteme i DPH. Bez započtení DPH je den daňové svobody podle jednoho výpočtu 17.6., podle druhého 13.6. 2023.

Ale až dnes jsem si uvědomil, jak krásný život žijeme. Protože my svůj život vlastníme. A můžeme si s ním dělat skoro vše, co není protizákonné.
Ať si říká kdokoliv, že jsme zotročení USA, EU nebo kýmkoliv jiným, je jen na nás, co s tím uděláme. A podle mě nejsme zotročeni vůbec, jenom svými strachy. A upřímně řečeno lituju ty, jejichž strachy jsou tak veliké, že sebe vidí jako otroky kohokoliv (bohatých, Sorose, politiků, mocných, USA, EU, židů, „systému“ atd.).

To podle mě znamená jen hlubokou neúctu k sobě a ke své vlastní moci, protože já když jsem chtěl dělat, co mě baví a naplňuje hlubokým smyslem, tak jsem to udělal. A jediné, co jsem musel, bylo zvládnout svůj strach, že se neuživím. A už po 5 letech jsem si vydělal na víc, než na „vodu a kurzy“.

Když náš život je jen propůjčen.

O tom se právě včera přesvědčil v posledních (mili)vteřinách svého života pan Prigožin. V podstatě každý občan Ruska má svůj život jen propůjčen, dokud se nerozhodne pan Putin si ho vzít zpět.
Od puče uběhly právě 2 měsíce a k jeho výročí dal pan Putin svému kuchaři dárek: „Váš propůjčený život byl právě ukončen. Game over.“

Pan Prigožin byl moc malý hajzl

I přestože jeho násilné činy pro nás na západě jsou šílené, na Rusko byl moc hodný. Protože si myslel, že s panem Putinem se může dohodnout jen proto, že má pravdu. Jeho osud byl zpečetěn, když si myslel, že má svobodu říct panu Putinovi, že pan Šojgu mu neslouží dobře. To stačilo k tomu, aby včera jeho život byl ukončen.
Když se rozhodl jít na Moskvu, mohl se sám stát prezidentem nebo zemřít. Jinou možnost neměl. Ale protože uvěřil panu Putinovi, že smlouva s ním platí, tak získal celé 2 měsíce, které potřeboval pan Putin, aby to celé mohl udělat bez další vzpoury.

Tím končí možnost „přátelské“ vzpoury

I když to vypadá, že pan Putin upevnil moc, ve skutečnosti způsobil jen to, že příští vzpoura povede přímo proti němu. Protože teď už nikdo nepochybuje o tom, že není možná „přátelská“ vzpoura.
Teď je jen otázka, kdy přijde čas, aby mohla zvítězit skutečná vzpoura. Když už někdo začne, bude vědět, že je jen jediná možnost, jak přežít.
Což na jednu stranu povede k ještě většímu strachu. Ale…..

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz