Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Žena se za sebe musí postavit

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam Zprávy / Michal Turek
25. 9. 9:54

Nakonec odpustíte kvůli sobě, naprosto sobecky, jen při pomyšlení na sebe, svému pachateli odpustíte. A ohromně se Vám uleví.

Článek

Dostal jsem připomínku ke svému článku Jak způsobit, že ve vztahu budete šťastní:
„Ale žena se MUSÍ umět za sebe postavit, i když má chlapa. Není s ním 24 hodin denně. Kdykoliv bohužel může narazit na šupáka, který ji chce dostat jen do postele nebo ji sebrat prachy. Takže ženská energie OK, ale chybí tomu: BUĎ OSTRAŽITÁ A KDYKOLIV BUDE TŘEBA, UDEŘ SMRTÍCÍ RANOU.“

Já vím, že svět není bezpečné místo

Ale problém je větší: I kdyby nějaký muž měl 2m20, byl nejsilnější ze všech mužů, uměl všechny bojové systémy světa a v každém z nich by byl nejlepší, tak i přesto, když se na něj vrhne 10 jiných mužů, nemá šanci a bude poražen. A od té doby, co jsou odstřelovači, tak stačí i jeden.
Takže žádný muž si nikdy nemůže být jistý, že se mu nic nestane. Natož průměrná žena.
Ale žena má šanci, o které většina žen nic neví. Může se naučit, jak každého takového muže změnit, aby jí nejen nechtěl ublížit, ale aby se naopak snažil ji ochraňovat.

Ta šance se jmenuje ženská energie

A aby jasno, k ženské energii nepatří síla. Přičemž žena může být nejsilnější z žen a pořád může mít ženskou energii (i když je to velice nepravděpodobná kombinace). Síla totiž patří k mužské energii a díky tomu muži nikdy nemohou být v bezpečí.
Naopak jemnost je nezbytnost pro ženskou energii a když ji takováto žena ženské energii umí projevil plně, tak každý muž, který by jí chtěl ublížit, tak když se k ní dostane blíž, tak začne cítit i svou jemnost a když přijde až k ní, bude mít velikou touhu ji ochraňovat, i když zpočátku jí chtěl ublížit.

Příklad

Asi mi nevěříte. Ale vzpomeňte si na malé děťátko, které se usmívá a jakoby „nutí“ každého, aby ho měl rád.
A i když k němu přijde bručoun, tak se najednou změní a začne se na malé děťátko usmívat.
Přesně tato energie malé dítě chrání. A ženská je v něčem podobná, až na to, že to není dětská, ale ženská energie. Takže bručoun nedělá „ťuťu ňuňu“, ale mluví k ní jako k ženě, které si váží, i když předtím byl schopen zabíjet muže (a ženy) v mužské energii.

Já jsem zažil ženskou energii 2× v životě kolem sebe a 1× u sebe a je to neskutečný pocit. Takže i muž může být v bezpečí, ale jen když není v mužské energii, ale v ženské. V tomhle je vidět, že ženská energie je víc, než mužská. Ale k fungování potřebujeme obě.
Ale nestačí být trochu v ženské. Když jste v ženské energii na 99%, tak jste ještě pořád v nebezpečí.

Zatímco když je žena v ženské energii na 100% přesně, tak je najednou v bezpečí. Ale dostat se tam trvá dlouho, jediná další žena, která to zažila kromě mé ženy, se tam dostala asi po 7 letech kurzů a dostala se tam, protože to bylo potřeba. Protože na tom kurzu bylo veliké rozdělení na ženy a na ženy, které se bály a v důsledku svého strachu útočily na mě. A já jsem věděl, že musím chránit ty první ženy před těmi druhými, protože jejich útoky na mě nedopadaly, ale místo toho je odnášely ženy, které chtěly jít k ženské energii. A nechtěl jsem jít více do mužské energie, protože to by ty druhé ženy nesnesly. A když už jsem neviděl jiného východiska, než kurz rozdělit, najednou jsem cítil, že ženy, co chtěly jít k ženské energii jsou chráněny touto ženou, která nemusela nic dělat, kromě toho, že „pod svou“ energii „vtáhla“ ženy, které chtěly jít k ženské energii. A najednou tyto ženy se necítily ohrožené a protože ženy, co se bály, najednou viděly, že všechny útoky jsou „uzdravovány“ neviditelnou „bariérou“, zjistily, že se nemusí bát a vše se zklidnilo. Protože ženská energie neodráží útoky zpět, kdyby to tak dělala, muž by cítil od takové ženy útok a zaútočil by on.

Rozdíl mezi vracet zpět a uzdravovat

Jsou techniky, které učí dát kolem sebe bariéru a odrážet všechno, co ke mně přichází a chce mi to ublížit, jako zrcadlo. Ale tato technika jen podněcuje boj. Protože útočník většinou neví vědomě, že útočí. A dostane zpět svou energii, která útočí a protože většina lidí se nedívá nejdřív na sebe, tak si logicky udělá závěr, že ten druhý na mě útočí a on se jen brání. A tento koloběh se nedá zastavit.
Končí smrtí jednoho nebo vzdálením se nebo podíváním se na to, proč se mi to děje.

Jak se stát ŽENOU

asi sama nezvládnete. Protože to znamená jít přesně tím směrem, který celá dnešní společnost odsuzuje. A jít přesně, zatímco drobné odchýlení od cesty buď vede k prodloužení celé cesty nebo k tomu, že se ztratím. Protože kdo má odvahu jít po cestě, kterou v této společnosti skoro nikdo nejde, nedá se o ní nic najít na internetu a drtivá většina žen jde opačným směrem? A navíc jí učí muž.
A navíc jiní muži zneužívají podobné řeči k tomu, aby ženu „odháčkovali“ (guru Jára). Ale nikdo nemůže být „odháčkován“ proti své vůli a navíc sex je úplně nejtěžší, nejsložitější a ve všech směrech nejhorší věc k tomu, aby žena mohla jít k ženské energii (už jen z toho důvodu, že žena si může myslet, že jde muži „jen“ o sex, i kdyby to tak nebylo). A právě proto je sex nejjednodušší způsob, jak nikdy nedojít k ženské energii. Takže když po Vás bude chtít muž sex, tak Vám to může říct, protože pravdivost je klíčem k nalezení sebe sama, ale vy máte plné právo ho nechtít a právě tehdy uvidíte, jestli daný muž chce pomoct vám nebo si chce jen užít.

Na druhou stranu sex s mužem, kterého žena chce, může usnadnit celou cestu. Ale velmi varuji každého, kdo by chtěl sex a uvěřil by řečem, že je to kvůli ženě a její ženské energii. Tady počítejte s tím, že je to na 100% kvůli chtíči. Když by to nebylo, tak muž na Vás počká klidně rok.
Na „odháčkování“ od starého partnera stačí běžná konstelace, ve které jsou všichni oblečení a spočívá v tom, že vy se rozloučíte se svým bývalým. Takováto konstelace trvá běžně hodinu. (Jen ve velmi těžkých případech to trvá déle).
Zatímco „odháčkování“ podle guru Járy danou ženu nejméně „zaháčkovalo“ ke guru Járovi a navíc ji „zaháčkovalo“ způsobem, který je nevratný většinou (psycho)terapií a ani odsouzení podle mého názoru nepovede k uzdravení těchto žen.

Jak se nestát ŽENOU

Navíc i většina kurzů jen pro ženy jde také opačným směrem. Je to paradoxní, ale znám jen jednu ženu z facebooku, která snad jde směrem ke skutečně ženské energii. Zatímco drtivá většina lektorek učí ženy jen ženské síle, tedy opaku ženské energie, často kombinované se skutečně ženskými vlastnostmi.
Dokonce v jednom článku, který chtěl dokázat, že to dělám špatně, je uveden jako příklad „mé viny“, že učím ženy ženskosti. Bez ničeho dalšího. Asi si milá paní autorka myslela, že když je muž sám se ženami, že už jen tento fakt musí svědčit o něčem špatném.

Jestli se chcete doopravdy uzdravit a být v bezpečí, musíte odpustit

Protože odpouštíte svému pachateli, ale nejvíc osvobozujete sebe z koloběhu utrpení. Protože tentokrát trpíte vy, ale možná v minulém životě jste dala úder smrtící ranou a to, co se děje teď, je důsledek. V žádném případě nechci na Vás vkládat vinu. Jsou totiž také případy, kdy se člověku děje pořád to stejné dokola, protože se nepoučil.
Samozřejmě máte právo neodpustit. Ale v tom případě říkáte svému dalšímu životu od teď: „Kašlu na tebe. Nadále.“

Když nechcete odpustit

Máte pořád mnoho (psycho)terapií, které Vám i tak mohou pomoci.
Ale jediné skutečné osvobození je skrze odpuštění. A pak můžete poprvé uvidět, že svět je sice nebezpečné místo, ale ne už pro Vás.
A odpuštění neznamená, že řeknete, co nechcete. Odpuštění znamená to, že budete v každém okamžiku totálně pravdivá a klidně 100× zabijete (jen v představě!!!) toho, kdo Vám ublížil a pak najednou jste schopna pravdivě a od srdce odpustit. Protože Vám dojde, že už nemusíte znovu a znovu a znovu na střídačku si ubližovat nebo ještě hůř nemusíte být pořád obětí. A až Vám dojde, že odpuštěním se vymaníte z této hry na oběť a pachatele, tak to uděláte kvůli sobě. Kvůli sobě, naprosto sobecky jen při pomyšlení na sebe, svému pachateli odpustíte. A ohromně se Vám uleví.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz