Hlavní obsah

Můžete si vybrat, ale když neposlechnete, máte po dotacích, nebo u vás nezastaví autobus

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Martin Herman

STAN

29. 8. 8:32

Středočeská realita. Vydírání nástrojem moci STAN. Nechceš se přizpůsobit požadavkům na tvé blaho, jak je pro tvoji obec přichystal středočeský STAN? Tak to máš smůlu.

Článek

Tahle parta, jejíž členové se pohybovali a možná ještě pohybují v prostředí organizovaného zločinu (třeba DOZIMETR) má totiž svoje osvědčené postupy, jak tě přinutit jejich požadavky akceptovat.

V minulých krajských volbách jim k těmto postupům poskytli středočeští voliči i nástroje. Samozřejmě v situaci, kdy ještě nevěděli, co je STAN za hnutí a jací lidé za ním stojí.

Ale berme to tak, jak to je. STAN tedy vede středočeskou vládnoucí koalici, má tak i nástroje, jak dosáhnout svých cílů. Že to připomíná prostředí známé spíš z románů o Kmotrovi?

Taky si to myslím… A hned ukážu proč.

Určitě znáte z detektivek, či právě z mafiánských filmů situace, kdy chce ten mocnější, nebo drzejší, nebo prostě jen člověk bez jakýchkoli skrupulí přimět někoho jiného, aby konal v jeho zájmu. Většinou je ten model stejný a vypadá asi takhle: Když mi nedáš to, co chci, můžeš na to šeredně doplatit!

Policie a náš trestní řád pro to má všeříkající pojem, či právní kvalifikaci. Jmenuje se to vydírání a je to patřičně ohodnoceno několika lety „v chládku“.

Ve Středních Čechách jsme ale svědky vyššího levelu tohoto konání. STAN svoje vydírání maskuje za snahu o větší blaho vydíraných.

Že jsou to jen kecy opozičního zastupitele? To si nemyslím a hned vám to na dvou případech dokážu.

Případ první – zaplať, jinak se lidé nebudou mít jak dostat do práce, školy, k lékaři. Když nezaplatíš, zrušíme spoje, které vedou tvojí obcí. Nebo tam jezdit budou, ale nebudou tam zastavovat. To abychom ti ukázali svoji moc ještě v zářivějších barvách.

„Příčinou je neochota vedení obcí a městyse přistoupit do systému SDO,“ okomentoval to radní Borecký. (Zdroj: Mělnický deník)

Volně přeloženo: nechceš přistoupit na naše podmínky SDO (Systém dopravní obslužnosti)? Budeš za to pykat.

Případ druhý – zlikviduj to, co ti přikážeme, jinak seš bez dotací. Přesně tohle totiž vyhlásila hejtmanka Pecková (STAN) a postavila středočeské obce před hotovou věc. Buď poslechneš svoje chlebodárce, nebo ti nedáme na čističku, kanalizaci, nebo vodovod.

Takhle to prostě chodí, když propadnete aroganci moci a pocitu, že jen vy víte, co je pro druhé dobře a musíte ty hlupáky přinutit, aby o to dobro, které jim cpete, nepřišli.

„Mohou si vybrat,“ říká středočeská hejtmanka Petra Pecková.

„Buď budou mít „bedny“ v herně či hospodě, nebo peníze na čističku, vodovod, silnice, kulturu a sport.“ (Zdroj: Seznam Zprávy)

Za zdánlivě bohulibé podmínky, která spočívá v tom, že obce zruší veškeré herny a výherní automaty a za to jim bude „přislíbena“ dotace na jejich projekty, se ve skutečnosti skrývá totalita toho nejhrubšího ražení.

Nejsem zastáncem heren a dobře vím, že stojí za lidskými tragédiemi a mnohdy tragickými osudy těch, kteří spadli do závislosti na hraní. Ale jsem zastáncem svobody rozhodování. Rozhodnutí učiněná pod tlakem, či dokonce vydíráním, že obec nedostane potřebné peníze, svobodná určitě nejsou a jen posilují sebevědomí a aroganci toho, podle jehož not se starostové budou muset rozhodovat.

V čem vidím ale neporovnatelně větší nebezpečí takového hejtmančina uvažování?

Za lidskými tragédiemi nestojí jen herny a automaty. Stejný, nebo mnohem větší vliv na ně má třeba alkohol. Spoustu životů stojí lidi i kouření.

Další z „osvícených“ tahů paní hejtmanky Peckové tedy může znít třeba takto:

„Mohou si vybrat. Buď budou mít alkohol v obchodě, či hospodě, nebo peníze na čističku, vodovod, silnice, kulturu a sport.“

Ani tady to ale nemusí skončit. STAN je totiž hnutí neomezených zájmů a navíc silně „probruselsky“ orientované. A je přece všeobecně známo, že spalovací motory škodí životnímu prostředí.

„Mohou si vybrat. Buď budou mít diesely na radnici, nebo peníze na čističku, vodovod, silnice, kulturu a sport.“

A co rovné příležitosti a LGBT+ komunita?

„Mohou si vybrat. Buď budou mít vedení obce bez LGBT+ osob, nebo peníze na čističku, vodovod, silnice, kulturu a sport.“

A co třeba myšlenka, že jedině STAN je zárukou obecního blaha?

„Mohou si vybrat. Buď budou mít na radnici koalici bez STAN, nebo peníze na čističku, vodovod, silnice, kulturu a sport.“

Mám pokračovat…?

P.S.: A to ani nemluvím o tom, že se obec výherních automatů zbaví a následně dotaci stejně nedostane. Protože to samozřejmě paní hejtmanka zaručit nemůže.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz