České hokejistky na Euro Hockey Tour poprvé padly. Sérii vítězství utnulo Finsko

Ve druhém zápase ženské Evropské hokejové tour byly nad síly svěřenkyň trenérky Carly McLeodové Finky, které zvítězily těsně 2:1.

Začátek zápasu se více vydařil Češkám, v čase 4:37 vstřelila první gól utkání Klára Seroizsková. O necelou minutu později však poslala puk za záda naší brankářky Noora Tulusová a v čase 17:39 poslala Finsko do vedení po dorážce Sanni Vanhanenová.

Celkově měly Finky v první třetině velkou střeleckou převahu, kdy brankářka Viktorie Švejdová musela likvidovat 14 střel soupeřek. I přesto, že ve zbytku zápasu Češky zvýšily tlak a na konci třetí třetiny zkusily hru v šesti, k vyrovnání to bohužel nevedlo a Finky si tak připsaly cenné vítězství do tabulky turnaje a ukončily tak sedmizápasovou vítěznou šňůru našich hokejistek.