Začátek snů, pak zmar. Čeští junioři nestačili na Slováky

Čeští hokejisté do dvaceti let v prvním zápase mistrovství světa do dvaceti let podlehli slovenskému týmu 6:2.

Velmi nečekaným výsledkem skončil úvodní zápas Mistrovství světa hráčů do dvaceti let ve švédském Göteborgu, kde čeští mladíci po gólu v první minutě nakonec utrpěli debakl 6:2 se svými slovenskými vrstevníky. První třetina byla ve znamení drtivého tlaku našich hokejistů, kdy již po minutě hry našel Ondřej Becher před brankou najíždějícího Dominika Rymona, který poslal puk za záda slovenského brankáře Adama Gajana.

Ve zbytku zápasu se však karta otočila a Slováci díky přesilovkám a selháním v naší obraně dokázali zápas otočit, když ve 22. minutě zápasu vyrovnal Servác Petrovský a v čase 38:34 poslal Slováky do vedení Peter Repčík. Ve třetí třetině se pak ještě prohloubila krize našeho týmu a třígólovou nálož pouze zmírnil Matyáš Šapovaliv, který v čase 51:25 snížil na 5:2, poslední slovo však měl o půl minuty později Maxim Štrbák, který upravil na konečných 6:2 pro Slovensko.

Dalším na programu českého národního týmu bude zítra od 17:00 souboj s Norskem