Hlavní obsah
Aktuální dění

Kauza Blažek je dle premiéra uzavřená, Piráti si to nemyslí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: ČTK
20. 9. 18:03

„Za mě je kauza uzavřená,“ prohlásil dnes o Blažkově setkání s Nejedlým premiér Fiala. Piráti jsou tak jediní, kteří se k tématu ministra ve střetu zájmů opakovaně vrací. Povede to ale k něčemu?

Článek

Piráti v pondělí odhlasovali, že jejich ministři a poslanci mají po vládě chtít okamžité odvolání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Jasně tak svým voličům ukazují, jaký má strana k ministru Blažkovi postoj. To je dobře. Povede to ale k něčemu, když se Fiala nechal slyšet, že kauzu Blažek už dál řešit nehodlá? A když se k ní prý nechtěli na úterní schůzce vracet ani předsedové ostatních koaličních stran?

I vzhledem k vyjádřením předsedy Pirátů Ivana Bartoše, který opakovaně říká, že finální rozhodnutí je na ODS, vidíme, že samotné pirátské referendum nejspíš stačit nebude.

V podobném duchu se navíc vyjádřil i předseda koaličních Starostů Vít Rakušan. Jenže požadavek na vládu bez problematických členů není jen věcí ODS, jak oba předsedové tvrdí. Všechny strany vládní koalice slibovaly změnu politické kultury. Všechny se vehementně vymezovaly vůči politikům ve střetu zájmů a s podivnými vazbami… A všechny až na Piráty teď ke kauzám a problémům Pavla Blažka mlčí.

Požadavek na vládu bez problematických členů není jen věcí ODS

Starostové, Top 09, KDU-ČSL, vy všichni jste slibovali změnu. Najednou vám ministr ve střetu zájmů, člověk, který se v době ruské války schází s proruským Nejedlým, nevadí? Takhle podle vás vypadá změna politické kultury, o kterou jsme společně usilovali?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz