Hlavní obsah
Práce a vzdělání

Jak nastartovat spolupráci mezi školou a rodiči? Pomůžou komunitní akce

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Nadační fond Eduzměna

Děti na představení tancují

9. 8. 12:04

Venkovní komunitní akce ke konci školního roku neodmyslitelně patří. Připravit vystoupení, dílničky či občerstvení stojí desítky hodin práce. Na stále více školách ztrácejí ostych a volají na pomoc rodiče.

Článek

„Slavnosti jsou skvělá příležitost poznat se s nimi i méně formálně,“ říká Ludmila Hrušková, ředitelka ZŠ Církvice. Právě v Církvici se rodiče do příprav venkovní červnové akce zapojili opravdu intenzivně – 45 rodičů napeklo, 25 rodičů pomáhalo na místě či bylo na stanovišti. Další zajistili stany, lornu, květiny či hry pro děti. Škola se se zájemci nejprve sešla a pak vše koordinovala online přes sdílenou tabulku. Na místě nechyběli ani tatínci, kteří pomáhali nosit lavičky, lavice, židličky a stavět stany.

Slavnost ozvláštnila i nabídka „Pokecu s absolventy“, tedy stanoviště bývalých žáků školy, kteří byli k dispozici pro dotazy. Nechybělo také vyhlášení žáků, kteří školu reprezentovali v soutěžích, pohybová vystoupení dětí, malování na obličej či tvoření náramků.

„Spolupráce s rodiči je téma naší vize. Chceme, aby škola byla místem důvěrným a blízkým, kam rodiče chodí rádi,“ říká ředitelka Hrušková. „Tak velká míra zapojení rodičů je důsledkem spolupráce s Janou Neumajerovou z Unie rodičů a bývalou průvodkyní Eduzměny na škole Šárkou Doležalovou. Pomohly nám s rodiči nastartovat lépe funkční spolupráci,“ dodává ředitelka.

Autorka Lucie Römer

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz