Hlavní obsah
Umění a zábava

Kam až může klesnout televizní humor aneb rasistické narážky Prachaře, Brzobohatého a Genzera

Foto: Ondrej88CZ / Wikipedia Commons / CC BY-SA 4.0

Pokleslou televizní zábavu nám čas od času servírují všechny naše televizní stanice. V dnešní době se ale jen málokdy stane, aby byl humor nekorektní, ba dokonce urážející. V pořadu Inkognito na televizi Prima se jim to ale povedlo.

Článek

Distingovaný a inteligentní humor, jaký známe z dřívějších dob, je už asi pasé. Dnes se diváci chtějí zejména smát a u toho úplně vypnout mozek. Jinak totiž není možné, proč by sledovali zábavné televizní pořady a estrády, ve kterých tkví vtip nejen v jednoduchosti, ale i v nekorektnosti a urážkách. Patent na tento humor by si mohla nechat zaregistrovat zejména dvojice Ondřej Sokol a Aleš Háma. Ti totiž každý rok pravidelně zkritizují prakticky všechny přítomné v sále při vyhlašování cen ankety Český slavík.

Jenže přitom pouze reagují na to, co se stalo. Trochu drsně pak jednotlivé události komentují. To se ještě dá pochopit. Když se ale do někoho začnete navážet jen kvůli jedné z jeho vlastností či na základě konkrétní fyziognomické dispozice, je to něco naprosto zcela jiného. Velkému množství takzvaných rádoby bavičů ale tento humor cizí není. Mohli jsme ho totiž zaznamenat mnohokrát při vysílání soutěžně-zábavného pořadu Máme rádi Česko. Tam se do něj pouští zejména Jakub Prachař, zdatně mu ale sekunduje Vojtěch Kotek a dokonce i Libor Bouček. Ten sice tento humor většinou dementuje, v zásadě ale nedělá nic proti tomu, aby Prachař ve vtipkování pokračoval a dává mu prostor se takto vyjádřit. A právě Prachař byl hostem i v jiném televizním pořadu stejné stanice, kde přítomné celebrity odhodily veškerou důstojnost.

Je řeč o pořadu Inkognito, který se vysílal v období slev nazývaných Black Friday. Z celkového pohledu je Inkognito zbytečný pořad, kde celebrity se zavázanýma očima hádají, kdo tak zrovna mohl dorazit do studia. A v tomto díle se sešel Jakub Prachař s Ondřejem Brzobohatým, Richardem Genzerem a Liborem Boučkem v roli moderátora. Nutno vyseknout Boučkovi poklonu, protože se snažil o to, aby se jejich trapný rasistický humor nerozjel naplno a jako moderátor jejich vtipkování přerušoval. Jak se ale mohla jejich diskuze dostat až do vysílání, zůstává záhadou. Pořad se totiž předtáčí, a tak stačilo natočený materiál sestříhat a jako by se nic nestalo.

Black Friday totiž v překladu znamený Černý pátek. A těmto celebritám v hlavě zkrátka vytanula asociace s černou barvou pleti. A začali na to konto žertovat. Doslova udiven ale musel být televizní divák v momentě, kdy Brzobohatý označil Black Friday za svátek Reye Korantenga, moderátora černé pleti. To byl naprostý vrchol, který bychom v televizi akceptovat neměli.

Padli samozřejmě i jiné narážky, ale tahle všechny předčila. Pořad tak v očích některých televizních diváků padl na úplné dno a zařadil se na seznam toho, co by slušný a alespoň průměrně inteligentní český divák rozhodně sledovat neměl. A pánové by se rozhodně měli stydět. Jenže to, že se to dostalo až do vysílání, je vizitkou i televize Prima, která si na tento nekorektní humor potrpí a dokonce jej ještě podporuje.

Zpracováno na základě:

a na základě sledování zmiňovaného dílu pořadu Inkognito

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz