Hlavní obsah
Cestování

Zákazy nechystá jen Chorvatsko. Ve Španělsku můžete dostat pokutu 50 tisíc za cigaretu

Foto: Kevin Kobal / Creative Commons / pexels.com

Ilustrační foto

Poslední roky sílí počty zákazů přímořských zemí, které se tím snaží bojovat proti neukázněným turistům. A přitvrzovat se bude i letos. Kromě plánovaných omezení v Chorvatsku pro nás chystá překvapení i Španělsko.

Článek

Ke každé dovolené u moře zkrátka patří trocha toho povalování na pláži. Sluníčko krásně hřeje a naše kůže se opaluje. Když už to nejde vydržet, stačí se smočit v moři a člověku je zase dobře. Jenže když člověk vyjede na dovolenou, tak touží i po netradičních zážitcích. Taková procházka po pláži po setmění může být velmi romantickým zpestřením dovolené. Někdo má rád i adrenalin v podobě nočního koupání. Tak těchto kratochvil si letos ve Španělsku moc neužijete.

Na některých místech této krásné země totiž patří noční zákaz vstupu na pláž. Ano, je to skutečně tak. Nemusíte tam pít alkohol nebo dělat nepravosti. Prostě stačí, když tam vkročíte. Takový zákaz platí mezi půlnocí a sedmou hodinou ranní a pokud ho porušíte, můžete dostat pokutu v přepočtu až 30 tisíc korun. A pokud byste chtěli zkoušet právě noční koupání, připlatíte si ještě víc.

Pokutu ale můžete snadno dostat i během dne. Každému asi dojde, že nahota na pláži je něco, co se netoleruje. Pokuta se pohybuje v řádech deseti tisíců korun. Co už ale mnoho lidí napadnout nemusí je to, že pokutu můžete dostat i v případě, že pláž opustíte nevhodně oblečení. V mnoha destinacích je totiž zakázáno se ve městě pohybovat v plavkách. A to i přesto, že se jen přesouváte z pláže na ubytování. Tady se výše pokuty pohybuje mezi 8-9 tisíci korun.

Zejména v destinacích na Costa Blanca vás ale taková pokuta může potkat i přímo na pláži při zdánlivě běžných činnostech. Rezervování místa na pláži ručníkem nebo osuškou je pokutováno už delší dobu. Co vás ale může překvapit je to, že pokutu až 50 tisíc korun můžete dostat za to, že na tamních plážích budete kouřit. V noci to může být spolu s pokutou za neoprávněný vstup na pláž až 80 tisíc. Nevyplatí se vám ale ani zdánlivě nevinné popíjení na pláži. Pokuty za takový prohřešek sahají až k 20 tisícům, sprchování mýdlem či šamponem v prostoru pláže je taktéž pokutováno. Počítat musíte s pěticifernou pokutou.

Pokud tedy nepatříte k úplně vzorným turistům, může vás pobyt u moře vyjít na pěkné peníze. Na pokutách můžete zaplatit desítky tisíc korun, aniž byste jako neinformovaný turista vůbec věděli, že jste něco porušili.

Kromě pláží na Costa Blanca, zejména v turisticky atraktivním Benidormu, platí takové zákazy i v dalších částech Španělska. Setkat se s nimi můžete na plážích poblíž Barcelony nebo na ostrovech Mallorca či Ibiza a na řadě dalších míst.

Státy, které bývaly rájem pro české turisty, tak už několikátým rokem zpřísňují. Nám to sice sníží pohodlí, kvůli kterému do těchto destinací vyrážíme, ale je třeba si uvědomit, že státy se tímto snaží jen o větší udržitelnost a chrání tím zejména životní prostředí. A to jim nemůžeme zazlívat.

Zpracováno na základě:

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz