Hlavní obsah
Názory a úvahy

Nevhodný polibek, který vyvolal pozdvižení.

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

1. 9. 12:24

Prezident Španělské fotbalové federace políbil na ústa španělskou hvězdu.

Článek

V celé této aféře mě silně zarazila jedna věc. Reakce, která byla naprosto neadekvátní tomu, co se stalo… V tomto případě nevhodnému polibku. Přemýšlela jsem, k čemu bych to připodobnila. Někdo by mi dal facku, a já bych mu v reakci na tuto facku dala facek pět set. Nicméně bych pořád měla dojem, že já jsem ta ublížená a on ten predátor.

Patřím mezi generaci lidí středního věku, a takových nechtěných polibků jsem dostala už více. A nebylo mi to příjemné, ale většinou jsem to nijak neřešila. Často se jednalo a vynucené polibky lidí, které jsem neměla moc ráda a kteří si u mě takto chtěli ukrást kousek lásky. Nedělala jsem scénu, a obvykle jsem to vyřešila tak, že jsem si dané místo pečlivě umyla, a celou věc vytěsnila.

Netvrdím, že je to ten nejlepší postup, a v podstatě mladou generaci velmi obdivuji, že si takovéto věci nenechává líbit. Nicméně kvůli nevhodnému polibku není mediální lynč absolutně adekvátní reakce. Snaha o zničení života někomu, kdo se provinil nevhodným polibkem, i kdyby jich bylo více, je prostě děsivá. Stačilo pár drobných článků, které by daný akt odsoudili, nějaká ta diskuze, a to by úplně stačilo.

Proč si takovou hloupostí nechává jeden slavný národ vzít radost z titulu mistryň světa, je pro mě nepochopitelné. Mohla to být oslava ženského fotbalu, ke kterému jsem, přiznám se, hleděla dost přezíravě. Ovšem po shlédnutí některých sekvencí tohoto mistrovství jsem musela uznat, že některé góly byly fakt parádní, a změnila jsem na ženský fotbal názor. Toto mistrovství světa přilákalo opravdu nebývalou pozornost, a zastínit ho takovou aférou bylo opravdu hodně nešťastné.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz