Článek
Milostný dopis: Bridgertonovi je karetkou plnou oblíbených seriálových figur
V rámci základní hratelnosti Milostný dopis: Bridgertonovi v mnohém připomíná nedávno recenzovanou karetní hru Mocichtiví mazlíci. Hlavní odlišností není pouze zvolené téma a vizuální zpracování, ale také odlišnosti v rámci hratelnosti, na které dojde v tomto textu. Elementární myšlenka však je totožná. Hráči mají po ruce pouze jednu kartu. V rámci svého kola si pak berou vždy jednu kartu, načež si musejí vybrat, který kus si nechají a jaký zahrají.
Počet hráčů: 2-6
Herní doba: 20 minut
Věk: 10+
Už od počátku řešíte, jaké mají karty hodnoty. Do rukou se vám totiž může dostat celkem jedenáct kousků. Vedle hodnot nula až deset pak mají jednotlivé karty v Milostný dopis: Bridgertonovi také nějaké speciální schopnosti. Přestože Daphne na první pohled může vypadat jakožto kartička s nulovou hodnotou nezajímavě, realita je taková, že jejím odhozením můžete získat jeden diamant a to se vyplatí. Pěkná pak je třeba také karta Lady Bridgertonové, díky níž si můžete vyměnit kartu ze své ruky s některým z vašich soků, přičemž výběr nepřítele, jenž bude okraden, je na vás.
Dost nepříjemná je pak bezpochyby karta Královna Šarlota, protože její vyložení přinutí skončit hráče s nejslabší kartou, čímž dokážete potopit ty, kteří pouze blafují, avšak nemají po ruce žádnou zásadní hodnotu. Řekl bych, že škála „postav“ je v Milostný dopis: Bridgertonovi dostatečně pestrá na to, aby hráč musel během hraní přemýšlet nad tím, kdo má asi v ruce jakou kartu. Jejich vizuální zpracování je pak obstojné a zcela odpovídající tématu s nímž jsou spojeny.
Kolo končí v Milostný dopis: Bridgertonovi dvěma způsoby. Jednou z cest, jak ho ukončit, jest přežít až do momentu, než jsou vyčerpány všechny dostupné karty. Jakmile k tomu dojde, porovnají si přeživší hodnoty svých karet, načež ten s vyšší hodnotou vyhrává tuto fázi. Druhou možností pak jest vypadnutí všech až na jednoho, který se stane vítězem daného kola a obdrží vizuálně příjemně vypadající diamant.
Následující etapu startuje vítěz minulého kola. Celá partie pak končí v momentu, jenž je definován počtem hrajících. Ve dvou musíte získat šest diamantů, zatímco při šesti vám stačí pro vítězství pouze tři diamanty. Samotné tempo hry je tu vysoké bez ohledu na počet hráčů, protože s dvěma kartami v ruce je velmi těžké něco natahovat. Opravdu často se vám během hraní stane, že vypadnete prakticky na začátku kola, protože zkrátka vám nebude přát štěstí a soupeř vás vyřadí třeba skrze uhádnutí čísla kousku, jenž máte aktuálně v ruce.
Karetka Milostný dopis: Bridgertonovi zaujme především zpracováním
Milostný dopis: Bridgertonovi představuje další verzi oblíbené karetní hry, která vám během krátké chvíle přinese hromadu zábavy. Za předpokladu, že vám nesedla pro někoho možná trošku dětinská deskovka Mocichtiví mazlíci a navíc máte rádi seriál Bridgertonovi, tak je tato variace tím pravým ořechovým právě pro vás. Za sebe bych pak ocenil celkové zpracování tohoto kousku, který potěší jak na pohled, tak i na dotek.
Tahle karetka se zřejmě mezi hry roku nezařadí, je však nutno říci, že o srandu při jejím hraní není nouze, protože vás od „smrti“ často dělí náhoda, schopnost blafovat a také vaše paměť. Jestliže máte rádi tento formát a bažíte po titulech s rychlým tempem, asi bych po Milostný dopis: Bridgertonovi sáhnul, protože svým vizuálem dokáže hra zaujmout i starší hráče nemající s deskovkami větší zkušenost. Karty v pytlíčku zkrátka mají své kouzlo.
Za poskytnutí kopie hry Milostný dopis: Bridgertonovi na recenzi děkuji českému distributorovi, společnosti Blackfire.