Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

S milenci si jen píšu a milování nahrazují fotky. Nevěra moderní doby jedině on-line

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Shutterstock

Ilustrační obrázek.

25. 7. 11:55

Dávno jsou pryč doby, kdy se milenci schovávali do skříně. Nevěra už totiž dávno není jen o sexu. Mobilní aplikace jsou začátkem nové éry, kdy lidem stačí pouhé psaní a posílání lechtivých fotek.

Článek

Nevěra je velmi nepříjemná záležitost. Může jít o jednu mimořádnou záležitost, nebo o podvádění, které může trvat i roky. V současné době však vládně tzv. „on-line nevěra“, kdy jde především o navázání vztahu přes internet. V této rovině ale nový vztah i zůstane.

Proč jsou lidé nevěrní?

Nevěra se týká mužů i žen a často se objeví, když je vše na nic a v současném reálném vztahu to prostě skřípe. Lidé, kteří jsou ve vztahu nespokojení, poté začnou vyhledávat to, co jim schází. Nemusí to tak být ale vždy. Někteří mají rádi adrenalin, který získávají poměrem mimo domov. Jiní zas neumějí být věrní, a tak zahýbají celý život. Často se odehrává i jednorázová nevěra, kdy člověk např. zkonzumuje více alkoholu, než je zdrávo, a zkusí tak „zakázané ovoce“.

V čem spočívá on-line nevěra

V on-line světě nevěry lidem velmi často stačí pouhé psaní si s novou polovičkou. Mají tak dojem, že o ně má někdo zájem, věnuje jim čas a mohou si popovídat s někým, kdo naslouchá. Zároveň může jít o útěk z reality všedního dne. V psaní lidé vyhledávají i milá slova a sexuální aktivity jsou nahrazovány lechtivými fotkami.

Často tak nevědomky naváží nový vztah a na online partnerovi/partnerce se stávají i závislí, přičemž kontakt vyhledávají stále častěji. Potenciální nový vztah začne nevinným psaním. Následuje lichocení, projev zájmu a posílání fotek z běžného života. Finální fáze obsahuje projev náklonnosti, erotické zprávy a v neposlední radě i lechtivé fotky. Přitom lidé často zapomínají na svůj běžný život, kdy se do virtuální nevěry zaberou tak moc, že zapomínají, že jejich nový objev nemusí být tím, kým se prezentuje.

Kde si vybrat milence/-ku?

Pokud se rozhodnete vkročit do světa moderní nevěry, prvním bodem bude najít protějšek. K tomuto (bohužel) poslouží seznamovací aplikace, kdy se vybírá nová polovička na základě fotek a krátkého popisku profilu. Přejetím prstem zprava doleva dáváte najevo, že se vám protějšek líbí a pokud tento krok udělá i ten/ta na druhé straně, máte skoro vyhráno. Aplikace vám bude nabízet mnoho potenciálních poloviček, a tak lze mít milenců/milenek více najednou. Aplikace vás k tomu bude přímo vybízet.

Hlavně tajně a nenápadně

Když jde o takovou formu nevěry, potenciálním plus může být větší soukromí. Mobil má každý zaheslovaný a aplikace také vyžaduje heslo. Mimo jiné, je možné si vypnout i nově příchozí oznámení, a tak se může jevit on-line nevěra jako „bezpečná“. Avšak pozor. Neustálé koukání do telefonu může budit nežádoucí pozornost, a právě toto může být prvním krokem k tomu, aby nevěra „praskla“.

Šťastný konec? Kdepak.

Pokud se on-line chatování zvrtne a vás zasáhne nehynoucí touha poznat toho tajemného na druhé straně chatu, obvykle je to začátek konce. Vzpomeňte si, s čím jste do psaní šli a co byl původní záměr. Vaše on-line spřízněná duše měla pravděpodobně stejný záměr. Často se tak stává, že po prvním pokusu o reálnou schůzku, se internetový románek sám ukončí. Vám tak zbyde jen smutek a vztek.

Jde vůbec o nevěru?

Těžko říct. Lidé na sociálních sítích a seznamkách často vyhledávají pouze někoho, s kým by si mohli popovídat. Psaní se ale často zvrtne a problém je na světě. Otázkou pak je, kdy jde o nevěru. Pouhé psaní nemusí být hned nevěrou, avšak mnozí to za nevěru mají. Je tak na každém, co tedy bere jako zahýbání. Těžko by bylo vysvětlitelné posílání již zmíněných lechtivých fotek.

Na druhou stranu i pouhé psaní může způsobit velké problémy. S tímto pak souvisí schovávání mobilu a zapírání, což zaručeně vzbudí podezření a problémy v reálném vztahu jsou na světě. Potom už nepomůže ani zaheslovaný mobil.

Zdroje pro tento článek jsou: článek Českého rozhlasu o virtuální nevěře, článek Českého rozhlasu o tom, co považovat za nevěru, bakalářská práce V. Prudilové a článek Novinky.cz.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz