Článek
Zase budu působit jako geront a dědek uštěpačný… A to je mi „jen“ 57. Zjistil jsem, že nějak nepobírám dnešní dobu…Ano, když nám bylo 18, tak naši prarodiče lomili rukama i nohama - co z nich BUDE? No vidět dnešní realitu…
Začněme hesly: Telefon chce heslo. Mobil chce heslo. Internetová televize chce také heslo. Mail? - heslo. iVysílání chce taky heslo. Mám potřebu komentovat článek na internetu? Ok, registruj se a zadej heslo. PIN na kartě je vlastně taky heslo. Youtube - zadej heslo, jinak čum z okna, kašpare. Na sledování mé spotřeby energií je třeba co? No heslo! Nejlépe z osmi znaků, s velkým písmenem a čísly… Já to i chápu, je to ochrana proti různým podvodníkům, a že jich teď je. Ale stejně, není přeheslováno? Stačí vyměnit notebook, nebo restartovat „chytrou TV“ a máte celý večer rázem co dělat. A pokud máte víc e-mailových adres, je to vůbec výživné. Zadejte mail, který jste použili při registraci a my vám pošleme nové heslo. Kdo si to má po roce pamatovat?
Díl 2) Aplikace. Akce jak hrom, ceny padají k zemi, přijď a nakup. Babský kecy! Uvedená cena je s aplikací. Aha, takže ta čokoláda nestojí 39,90 nýbrž 49,90. Nemáš aplikaci - zaplať. Vede asi TESCO. Tam chtějí dokonce, aby jste byli v klubu. Ne díky, fotbal nehraju… Stříbro má LIDL a bronz pak ALBERT. Mám trochu strach, že až budu někdy potřebovat na veřejné WC, tak se tam bez aplikace nedostanu a podělám se. (I když tady přiznávám, že se mě to, jakožto invalidy, netýká) Bez aplikace vám nepřivezou jídlo z restaurace zdarma, dáte 69 korun navíc. Vlak bez aplikace stojí taky o 30% více, než bez ní. Jak daleko je doba, kdy se města ohradí a bez aplikace bude stát vjezd a vstup nemožný?
Rád bych se pletl, ale bojím se, že to přijde záhy.




