Hlavní obsah
Cestování

Kulinářské toulky se špetkou výletování. Objevte chuťové poklady Tábora

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavla Hladečková

Tábor

26. 7. 9:18

Hledáte inspiraci, kam vyrazit na pohodový sobotní výlet a dobře se u toho najíst? Co zkusit Tábor?

Článek

Ze školních výletů si Tábor pamatujeme jako město, které je jako každé jiné. Nějaké to muzeum, náměstí, vlakáč a autobusák hned naproti sobě, ale celkově prostě nic moc.

Ovšem tento víkend nás přesvědčil o tom, že Tábor je místo, které prošlo neskutečnou proměnou a které jednoznačně stojí za návštěvu. V centru můžete potkat malé stylové kavárničky, knihkupectví, malé obchůdky s oblečením, dětskými hračkami, výtvarnými potřebami nebo třeba antikvariát. A to vše je ukryté v krásných malých uličkách.

Kam zajít na jídlo

Foto: Pavla Hladečková

RAFARIZ - restaurace

Vzhledem k tomu, že jsme do Tábora přijeli kolem poledne, první, co jsme hledali, byla restaurace na oběd. Na základě mnoha doporučení jsme zvolili RAFARIZ. V této restauraci můžete ochutnat ujgurská národní jídla. A návštěvy jednoznačně nelitujeme. Tohle místo stojí za to navštívit. Na Instagramu se předem můžete seznámit s jejich aktuálním menu.

Cena za jídlo se zde pohybuje kolem 250 Kč.

No a na sladkou tečku jsme zaskočili do Moccacafé, které je prakticky hned vedle restaurace. Na zmrzlinu se tady čeká dlouhá fronta, a důvod je prostý. Zmrzlina je naprosto božská. Za nás můžeme jednoznačně doporučit grep, jahodu s bergamotem a černý rybíz.

Cena za kopeček zmrzliny byla 59 Kč.

Malé doporučení: Pokud si chcete dát i kávu, můžete jít rovnou do cukrárny a spolu s kávou si objednat i zmrzlinu. Pokud jdete jen na zmrzlinu, musíte do fronty.

Tipy na výlety

Foto: Pavla Hladečková

Rozhledna Hýlačka

V Táboře a jeho okolí je toho hodně k vidění, proto musíme na úvod napsat, že naším cílem nebylo navštívit všechno a jen si to odškrtnout. Vybrali jsme si jen pár míst, abychom měli důvod se vrátit.

Vyhlídková věž Kotnov

Foto: Pavla Hladečková

Tábor - vyhlídková věž Kotnov

Jedno z míst, které jsme chtěli navštívit, byla vyhlídková věž bývalého hradu. Z ní je nádherný výhled na město a nevím, jestli jsme měli štěstí, nebo je zde málo turistů, ale výhled z věže jsme si mohli vychutnat naprosto sami.

Než se dostanete do věže, můžete projít muzeem, které se nachází „tak nějak po cestě“. Díky tomu je vlastně jedno, jestli si zaplatíte jen vstup do věže nebo i muzeum.

Cena je totiž stejná - dospělý platí 80 Kč.

Rozhledna Hýlačka

Foto: Pavla Hladečková

Rozhledna Hýlačka

Kousek od Tábora se nachází kovová rozhledna. Počet schodů není nijak drastický, takže výšlapu se nemusíte bát. Na jejím vrcholu se vám nabídne pohled na Tábor, Větrovy a do širokého okolí, kde rozhledna stojí. Díky tomu, že není tak vysoká, nenabízí ani kdovíjak velkolepý výhled, ale i tak to stojí za to. Prostory samotné vyhlídky jsou krásné, poměrně prostorné a nabízí trochu nevšední panoramatický výhled.

Vstupné je 20 Kč. Parkovat můžete na nedalekém parkovišti, které nabízí dostatek místa a je zdarma.

ZOO Větrovy

Foto: Pavla Hladečková

ZOO Větrovy

ZOO až tak nemusíme, vlastně jediná ZOO, která nás uchvátila, byla ta v Jihlavě, ale o tom někdy příště. Nicméně jsme se z rozhledny Hýlačka vydali do nedaleké ZOO - pomalou chůzí je to cca 10 minut. Samotný areál je poměrně rozsáhlý. Najdete zde klasická vesnická zvířata, jako jsou slepice, ovce, krávy, prasata apod., ale také ta exotická. Velký výběh mají medvědi, zubři, najdete zde i lva a lvice. A samozřejmě nádherné papoušky, sovy a další ptactvo. Tohle místo jako výlet s dětmi určitě stojí za to, nenajdete zde žádné asfaltové cesty, ale hezky prašné polňačky, areál je rozlehlý, takže něco nachodíte, ale zároveň jsou na trasách rozmístěné lavičky.

Vstupné pro dospělého je 160 Kč.

Kozí hrádek

Foto: Pavla Hladečková

Kozí hrádek

Tohle místo je ideální pro ty, kteří toho nechtějí moc nachodit. Přímo u zříceniny se nachází parkoviště, které je od vstupu vzdálené asi minutu. Ale zároveň si sem můžete udělat příjemnou procházku přímo z Tábora, a to buď pěšky nebo na kole.

Samotná zřícenina je opravdu takové příjemné zakončení procházky nebo oddechové místo na cyklovýletě. Zřícenina je krásná, ovšem nečekejte výhled do okolí. Je ukryta mezi stromy. Takže pokud se k ní dopravíte autem a jdete jen na prohlídku, počítejte s tím, že je to výlet jen na max. dvacet minut. Za nás jednoznačně doporučujeme spíše vyrazit pěšky z Tábora, a Kozí hrádek si dát jako vytoužený cíl, kde si můžete dát limonádu nebo pivo v místním stánku.

Vstupné pro dospělého je 30 Kč.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz