Článek
Během studia na Fakultě architektury ČVUT sbíral Jaroslav Holler zkušenosti na výměnných pobytech v Madridu a v Mexico City. Sám říká, že to pro něj bylo mimořádně formativní období. Kde a kdy zažil největší kulturní šok? Na jakých zahraničních projektech se podílel a co ho přivedlo zpátky domů?
Po dvou letech v Praze dal před další prací pro velkou architektonickou kancelář přednost pozici ve struktuře městské samosprávy v domovské Plzni a od roku 2014 působí na Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně, kde vede Úsek veřejného prostoru. Jak se podílel na plzeňských projektech Nového divadla nebo centra TechTower? Jak zpětně hodnotí realizaci projektu Evropského hlavního města kultury v Plzni? Jaká je jeho strategie v roli jednoho z vedoucích pracovníků plánovací instituce, jaké úspěchy si připsal a co vnímá jako svoji misi?
–––
Odkaz na podcast: https://podcasty.seznam.cz/podcast/od-zapadu-nefouka/vic-nez-samotne-domy-me-zajimaji-jejich-vztahy-s-okolim-rika-architekt-jaroslav-holler-333058
Co v rozhovoru uslyšíte:
00:30 – Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury
09:15 – Studium a práce v hispánském světě
42:26 – Nové divadlo a TechTower
57:00 – Plzeň kulturní?
1:04:15 – Práce na Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně
–––
O jakých projektech bude řeč:
Ing. arch. Jaroslav Holler vystudoval Fakultu architektury ČVUT. Studijní zkušenosti sbíral také během stáží ve Španělsku nebo v Mexiku. Od roku 2004 pracoval postupně v kancelářích ADR, Free Architects, twentyfourseven°, několik let působil jako architekt v Mexiku. Do Česka se vrátil v roce 2012 a nastoupil do architektonické a projekční kanceláře Helika. Od roku 2014 pracuje na Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně, kde vede úsek veřejného prostoru.
Editace: Jan Balcar, Markéta Hossingerová, Petr Klíma
Hudba, zvukový design, fotografie: Jan Balcar
Přepis rozhovoru najdete na webech ozn.plzne.cz a Seznam Médium.
Sledujte nás na sociálních sítích Facebook a Instagram.