Hlavní obsah

Buď pejskař, ale zůstaň člověkem aneb jejich hloupé řeči

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
23. 9. 9:37

Kdysi byl „na těch internetech“ populární seriál Blbý kecy (rodičů, učitelů, zlodějů, důchodců, břichomluvců) .....pokusíme se zde nyní sepsat hloupé řeči pejskařů, popřípadě další můžete přidat dolů do komentářů.

Článek

Kdysi byl „na těch internetech“ populární seriál Blbý kecy (rodičů, učitelů, zlodějů, důchodců, břichomluvců) .....pokusíme se zde nyní sepsat hloupé řeči pejskařů, popřípadě další můžete přidat dolů do komentářů.

Několik klišé, která pejskaři říkají lidem, kteří se bojí psů:

„Můj pes Vás jistě zbožňuje, nemusíte se bát.“ - I když je pejsek přátelský, lidé se strachem z psů se mohou cítit nepříjemně, když slyší, že pes je zbožňuje, protože to může paradoxně zvýšit jejich úzkost.

„Styk se psem není žádná věda, stačí vědět, jak se chovat.“ - Toto tvrzení může nechtěně umenšit pocity a zkušenosti lidí, kteří se bojí psů, a zdůrazňovat, že je to jejich chyba, že mají strach.

„Stačí nekřičet, nebojte se.“ - tvrzení může představovat jednoduché řešení, které v praxi nemusí fungovat pro každého, kdo se bojí psů.

„Myslím, že byste si měli s psem trochu pohrát, abyste překonali svůj strach.“ - I když se některým lidem může pohrát si s psem pomoci překonat strach, není to vždy vhodná rada pro každého.

„Psi vycítí vaše pocity a pokud budete klidní, budou klidní i oni.“ - Toto tvrzení může dávat najevo, že osoba má kontrolu nad chováním psa, což nemusí být vždy pravda.

Navíc se v nepejskaři snaží vyvolat trochu provinilí dojem, že za vše může svým neklidem. Ten je ovšem dán zpravidla fyziologicky a nemožno ho moc regulovat.

„Psi cítí, kdo je dobrý člověk, a kdo ne.“ - Toto tvrzení má za cíl vytvořit chytře nátlak na lidi, kteří se bojí psů, aby prokázali svou „dobrost“ v očích psa.

„Nejlepší lék na strach z psů je mít svého vlastního psa.“ - nepřímo vyčítá, že třetí osoba nemá psa

„Pes vám nikdy neublíží, pokud ho nebudete vyprovokovávat.“ - I když je to pravda v mnoha případech, pro lidi, kteří mají strach z psů, toto tvrzení nemusí zrovna poskytovat pocit bezpečí.

„Stačí se přestat bát, psy cítí vaše strachy.“ - Opět psychologicky nátlakové tvrzení, které může vnášet pocit viny na lidi, kteří se bojí psů.

„Psa bychom měli považovat za svého nejlepšího přítele.“ - Toto klišé vyvolává nátlak na třetí osoby, aby měli k psům stejný kladný vztah jako pejskaři.

Na závěr jedna historka

- Na vojně, ještě za komunistů se ptali Michaela Žantovského jakou má profesi. Psycholog, odpověděl pozdější známý polistopadový politik a senátor.

Aha, psycholog, tak to půjdete ke psům! Přísně pravil tehdejší soudruh kapitán.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz