Hlavní obsah

Co všechno lidé zanedbávají ve svých životech?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Petr Kolman - vlastní
5. 9. 20:12

Na co všechno dalšího lidé nemají dle odborníků čas, si už asi nevzpomenu, věnují mj. málo času udržování a procvičování své paměti. Myslím, že náš moudrý Parlament by měl uzákonit alespoň padesátihodinový den, jinak se to fakt nedá stíhat!

Článek

Včera v televizi říkali (mluvil tam i odborník), že lidé zanedbávají péči o záda - věnují málo času cvičení, předevčírem to byly zuby a v jiné reportáži zase zanedbané ledviny.

Minulý týden uši, stěžovala si expertka z ORL, předtím jsme se dozvěděli, že spoluobčané zanedbávají péči o své psy a kočky, ale také o vlastní vlasy a nehty.

O častém zanedbání prevence žloutenky a „klíšťovky“ netřeba mluvit.

Experti se shodují, že Češi a Moravané věnují málo času péči o nohy, prevenci popálenin, ale i návštěvám ústních hygienistek.

Pozor, zdejší lidé též očividně věnují málo času výběru pojištění majetku a odpovědnosti za škodu.

Psát, že se lidé dle specialistů nevěnují kvalitnímu výběru dovolené, hypotečních produktů a životního pojištění, by bylo nošením nočních ptáků do Athén.

Před 14 dny odborníci varovali, že lidé podceňují PC bezpečnost (nevěnují jí, jak jinak, dostatek času), dále pak nevěnují dost času řádné péči o auto, před třemi týdny to bylo zanedbávání starostlivosti o jízdní kola, ale i o kočárky.

Připomeňme, že čeští muži nevěnují dostatek času výběru kvalitní obuvi, kvalitních uzenin či sýrů.

Vinaři a someliéři se mohou ustýskat, že lidé nevěnují dost času výběru kvalitních vín.

Pak české ženy - ty dle odborníků mj. věnují málo času péči o (slovo odebrala autocenzura), čímž vznikají mj. vaginální mykózy.

Lidé všech 24 aktuálně existujících pohlaví se málo věnují studiu (a udržování) znalosti cizích jazyků a také věnují málo hodin své finanční gramotnosti a studiu nových dopravních předpisů.

Lidé také opravdu málo času věnují rozpoznávání dezinformací a údržbě domácích bazénů.

Fyzické osoby se v ČR málo věnují tradicím (například folklóru, keramice, dějinám pivovarnictví a opomíjeným národním tancům…), nemají na ně čas, varovala zase v mediích jiná odbornice.

Závěrečný povzdech

Na co všechno dalšího lidé nemají dle odborníků čas, si už asi nevzpomenu, věnují mj. málo času udržování a procvičování své paměti.

Myslím, že náš moudrý Parlament by měl bez zbytečného odkladu uzákonit alespoň padesátihodinový den, jinak se to fakt nedá stíhat!!

Je však škoda, že těmto zásadním otázkám nevěnují naši zákonodárci dostatek času.

Na co všechno nezbývá čas Vám, pište, prosím, do komentářů.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz