Článek
Představte si, že si platíte pojištění úrazu s pocitem, že jste chráněni před nečekanými událostmi. Pak ale zjistíte, že získat pojistné plnění je stejně pravděpodobné jako vyhrát v loterii. A když už se na vás usměje štěstí, částka sotva pokryje náklady na obvazy a pár balení ibuprofenu.
Nedávné případy ukazují, že někteří lidé jsou ochotni zajít opravdu daleko, aby z pojišťoven něco získali. Například skupina dvaceti osob, včetně osmi lékařů, byla obviněna z fingování úrazů za účelem získání pojistného plnění. Tito „odborníci“ dokázali pojišťovnám způsobit škodu 38 milionů korun, z nichž 28 milionů bylo skutečně vyplaceno.
A co teprve případy, kdy rodiče hlásí školní úrazy svých dětí, aby získali nějaké to pojistné plnění navíc? Podle České školní inspekce je více než 43 % školních úrazů hlášeno dodatečně rodiči, často s vidinou finanční kompenzace.
Zdá se, že pojištění úrazu je spíše hrou na kočku a myš mezi pojišťovnami a klienty. Klienti platí pojistné s nadějí na ochranu, ale když dojde na lámání chleba, pojišťovny často hledají důvody, proč nevyplatit ani korunu. A tak se někteří zoufalí jedinci uchylují k podvodům, aby získali alespoň něco zpět ze svých investic.
Možná by bylo jednodušší investovat do kvalitní lékárničky a kurzů první pomoci. Aspoň byste měli jistotu, že v případě potřeby budete připraveni, aniž byste museli čekat na milost pojišťovny nebo se uchylovat k hereckým výkonům hodným Oscara.