Článek
Na vedoucích pozicích je jen minimum žen
Poměrně málo žen je dosazováno na vedoucí pozice a méně než 10 % výkonných ředitelů jsou ženy. Proč by velké firmě nemohly velet stejně schopné, ne-li schopnější, ženy? Pár takových, které naprosto skvěle vedou velké společnosti, znám osobně. To je prostě diskriminace.
Zásada stejné odměny za práci se nedodržuje
Věděli jste, že zásada stejné odměny za práci je zakotvena v zakládající smlouvě Evropské unie z roku 1957? Je pravda, že za posledních 10 let došlo k nějakému tomu zlepšení, ale pouze k minimálnímu. K čemu taková zásad vůbec existuje? Jaktože se ani více než půl století poté nedodržuje? Opět to bude na ženách, aby se o své popraly.
Zarážející rozdíly v odměňování mužů a žen
Ženy v EU v průměru vydělávají téměř o 13 % za hodinu méně než muži. Co se týče rozdílů v odměňování mužů a žen v rámci EU, Česká republika obsadila druhé místo a průměrný plat se u nás liší až o 7 000 Kč. To už je celkem slušná suma, co říkáte? Ženy také v porovnání s muži mají větší pravděpodobnost nezaměstnanosti jenom proto, že mají nebo mohou mít děti. Tenhle nešvar asi jen tak nevymizí.
Proč by muži měli za stejnou práci brát více než ženy?
Jaký je důvod, že muži na stejných pozicích berou vyšší platy než ženy? Vždyť vyrovnané finanční odměňování by podle odborníků přineslo nejen lepší rovnost obou pohlaví, ale také výhody pro celou společnost. Věřím, že se v tomto ohledu něco změní a že se konečně někdo chytne za hlavu a ukončí tuhle nesmyslnou nevyrovnanost platů mužů a žen. Otázkou je, kdy se tak stane, a zda se toho má generace vůbec dožije.