Hlavní obsah

7 výzev, které čekají Českou republiku v nejbližší době

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay.com
7. 3. 6:10

Naše republika stojí před mnoha výzvami budoucnosti. Rozhodl jsem se napsat krátký článek o sedmi nejvýznamnějších. A také představit řešení, jak se s výzvami popasovat.

Článek

1. Vlastnictví soukromých aut bude přežitkem

Jak se na to připravit:

Vypracovat koncept, za jakých okolností bude možné schválení využití sdíleného automobilu k individuální či skupinové přepravě z místa A do místa B. Připravit výběrová řízení na subjekty, které budou dopravu poskytovat.

2. Konec konzumace masa

Jak se na to připravit:

Podpora vývoje a výroby alternativních typů potravy rostlinného a chemického typu. Šíření nových stravovacích návyků skrz školní jídelny, veřejné kantýny, později i soukromá restaurační zařízení. Příprava zemědělského odvětví a potravinářského průmyslu na reorganizaci výroby a distribuce potravin.

3. Více mladých lidí se bude chtít stát homosexuály

Jak se na to připravit:

Úřady, firmy i školy budou muset více dávat najevo, že jsou LGBT friendly. Označení budov a interiérů duhovými vlajkami. Nastavení přísných trestů pro případ jakékoli diskriminace. Podpora průvodů propagujících moderní životní styly.

4. Lidé budou požadovat mediální prostor bez dezinformací

Jak se na to připravit:

Nový systém fungování médií. Pro veřejné šíření textů i mluveného slova bude nutné získat licenci. Připravit podklady pro fungování zkouškových komisí, které budou mít oprávnění vydávat povolení osobám veřejně publikujícím texty.

5. V naší zemi bude více muslimů

Jak se na to připravit:

Připravovat se na požadavky většího množství mešit, monitorovat náboženské stavby a možnost přestavby několika desítek či stovek nevyužitých kostelů na mešity. Zohlednit novou situaci i ve stravování. Omezit chov a výrobu vepřového masa, připravit restaurace, občerstvení i závodní kantýny a školní jídelny na povinné získání halal certifikace.

6. Zvýšené nároky na morálnost a liberálně demokratické smýšlení lidí kolem nás

Jak se na to připravit:

Zavedení osobního certifikátu pro každého jednotlivce. Tento certifikát by zohleňoval názory a morální postoje každého jednotlivce, stejně tak jeho praktické chování, které by nemělo odporovat ekologickým standadům a nemělo by překračovat rámec demokratického smýšlení a podpory liberálně demokratického rozvoje naší společnosti.

7. Kultura a zábava

Jak se na to připravit:

Kulturní a zábavné akce by měly být výstavní vlajkovou lodí demokratické společnosti. Umělec by měl být morálním majákem a příkladem pro mládež. Samotné umění by mělo ušlechtile propagovat vše, čeho naše společnost při budování liberální demokracie dosáhne. Dekadentním umělcům zpochybňující správné směřování naší společnosti nebude umožněno veřejně vystupovat.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz