Hlavní obsah

5 minut s nohama nahoře. Jednoduchý cvik má blahodárné účinky

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Purple Mag/Bing AI
1. 11. 12:07

Mít pět minut denně nohy nahoře a opřené o stěnu může mít několik přínosů pro zdraví. Tato poloha, známá jako „nohy ve vzduchu“ nebo „vzdušný most“, stojí za vyzkoušení.

Článek

1. Zlepšení prokrvení

Když máte nohy zvednuté a opřené o stěnu, pomáhá to zlepšit cirkulaci krve. To může být prospěšné pro ty, kteří trpí otoky nohou, křečovými žilami nebo jinými problémy spojenými s prokrvením. Pro některé lidi může tato poloha pomoci ulevit bolestem zad tím, že uvolní svaly v páteři.

2. Zklidnění a relaxace

Tato poloha může působit uklidňujícím způsobem na nervový systém a pomoci uvolnit napětí v nohách a dolní části těla. Je to zvláště užitečné po dlouhém dni stání nebo chůze. Díky poloze, která uvolňuje svaly, může tato cvičební pozice pomoci snížit celkový stres a únavu.

3. Podpora lymfatického systému

Poloha nohou ve vzduchu může stimulovat lymfatický systém, který je odpovědný za odstraňování toxických látek a odpadních produktů z těla. To může podpořit detoxikaci a celkové zdraví.

4. Podpora zažívání a spánku

Odborníci tvrdí, že tato poloha může pomoci zlepšit trávení a podporovat zažívání. Pro některé lidi navíc může pravidelné praktikování této polohy před spaním pomoci zlepšit kvalitu spánku.

P.S. Zadek v této poloze zůstává na zemi, nohy v pravém úhlu - ne jako na obrázku, který mi ani po půlhodinovém pokusu AI nevytvořila tak, jak bylo třeba :) Pro větší pohodlí můžete zadek podložit polštářkem.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz