Hlavní obsah
Umění a zábava

6 důvodů, proč vidět dokument o Beckhamovi, i když vás fotbal nebaví

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Mike Fanshawe, Wikimedia Common, CC BY 3.0
26. 10. 9:40

Netflix přinesl dokument o miláčkovi fotbalových fanoušků. Jméno Beckham je legenda i značka, která prodává. Na světe je málo lidí, kteří by o něm nikdy neslyšeli, nejen proto je dobré dokument vidět.

Článek

1. Vzpomínka na devadesátky

Oženil jsem se s Posh Spice a můj život se změnil,“ říká Beckham v dokumentu. Pětičlenná dívčí kapela Spice Girls se v 90. letech ve Velké Británii stala největším popkulturním fenoménem od dob Beatles. Posh a Becks byli ikonickým párem devadesátých i nultých let. Kdo si chce zavzpomínat, má jedinečnou příležitost.

2. Úspěch nepřichází sám od sebe

Na začátku dokumentu je jasně vylíčeno, že David byl fotbalem posedlý. Kluk, který neměl hodně přátel, neustále čutal do míče. Jistěže musel mít i velký talent, ale také hlavně disciplínu a vytrvalost. Jeho trenér Alexander Ferguson ho zavolal na trénink v polovině líbánek po svatbě s Viktorií. David musel poslušně naklusat, ať se mu to líbilo nebo ne. Mnoho lidí v jeho okolí nemělo Viktorii rádo, protože ho prý odváděla od fotbalu, který ji osobně, jak v dokumentu přiznává, vlastně nezajímá.

3. Britský bulvár je nejdrsnější

David a Victoria se seznámili na fotbalovém zápase v roce 1997 a brzy se stali horkým tématem britského tisku. Velká Británie miluje i nenávidí své aristokraty a svým způsobem z nich dělá i největší celebrity. Jeden z titulků pojmenovává Davida a Viktorii jako „prince a princezna of Cool“ a paparazzi je dříve pronásledovali stejně urputně jako princeznu Dianu.

Když v roce 2004 vyplynula na povrch Davidova nevěra, psalo se o ní na titulkách deníků více než 10 dní v kuse. „Stoprocentně to bylo nejtěžší období našeho manželství,“ říká Victoria s tím, že tehdy byli s Davidem poprvé rozděleni. Na téma nevěry ale chodí jako okolo horké kaše. Špinavé prádlo v oslavném dokumentu nechce prát nikdo, očividně ani režisér.

4. Každý kluk chtěl účes jako Beckham

Když se Beckham ostříhal dohola, školy musely dětem zakazovat, aby se ostříhaly jako on. Když si nechal udělat pankáčské číro, bylo trendy číro. Jakmile začal nosit čelenky, hádejte, co měli mladí fotbalisté po celém světě na hlavě? Beckham určuje trendy dodnes, ale tehdy byl něco jako mustr pro všechny „šampóny“.

5. Jak Angličané umí milovat i nenávidět

David se vrací do roku 1998, kdy během mistrovství světa obdržel červenou kartu a byl obviněn, že může za porážku Anglie v klíčovém zápase proti Argentině. Ze dne na den stal nejnenáviděnějším mužem v Anglii. Vyhrožovali mu smrtí, a pak dokonce i jeho čerstvě narozenému synovi.

Nejedl jsem, nespal jsem. Vybralo si to na mně daň, o které jsem ani sám nevěděl,“ říká v dokumentu David, pro kterého to bylo jedno z nejtěžších období v životě. Později se ale opět stal miláčkem fotbalového publika.

6. Beckhamovi jako power couple

David Beckham by nebyl Davidem Beckhamem, jak ho známe, nebýt Victorie. „Na Victorii se mi líbilo všechno,“ říká Beckham v dokumentu s tím, že mu imponovalo, že je opravdu silnou ženou, se kterou se cítil v bezpečí. Propojili tak svět fotbalu s showbyznysem. V době svého působení se Beckham mohl chlubit smlouvami se značkami Armani, Gillette, PepsiCo nebo Adidas.

Z obou manželů se staly výrazné osobnosti v módním světě. Viktoria, která nikdy nechtěla být jen fotbalovou manželkou, založila s finanční podporou manžela oděvní značku. David je stále stylovým a pohledným skoro padesátníkem s obsedantně kompulzivní poruchou, kdy musí mít všechno nádobí uklizené a oblečení připravené na celý týden.

V médiích se nyní šíří zvěsti, že Netflix vyjednává s Beckhamovou o tom, že by měla rovněž samostatný dokument. Fanoušci také volají po dokumentu o Spice Girls.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz