Hlavní obsah
Umění a zábava

Smrt Diany a objeví se i Kate. Poslední Koruna bude bouřlivá, jak jen to jde

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: John Mathew Smith, Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic
15. 11. 9:10

Poslední sezóna seriálu Koruna (The Crown) bude mít premiéru ve dvou částech. První část Netflix odvysílá 16. listopadu, druhou pak 14. prosince.

Článek

Dominic West, který hraje prince Charlese, se v rozhovoru pro magazín Deadline svěřil, že šestá série bude „tak bouřlivá, jak jen to jde“, protože se zaměří na tragickou nehodu princezny Diany.

Původně ale měl seriál s pátou sérií skončit. Nakonec se ale tvůrci rozhodli pro další. „Když jsme začali diskutovat o ději páté série, brzy se ukázalo, že abychom učinili zadost bohatosti a komplexnosti příběhu, měli bychom se vrátit k původnímu plánu a natočit šest sérií,“ řekl britský scenárista Peter Morgan pro Hollywood Reporter.

V poslední sérii oblíbeného seriálu se objeví princové Harry a William ve dvou podobách, mladší a starší. Dianu - stejně jako v předchozí sérii - hraje Elizabeth Debicki, která je princezně z Walesu neuvěřitelně podobná.

Šestá sezóna seriálu je tedy rozdělena na dvě části. První část, která bude mít premiéru 16. listopadu, se bude skládat ze čtyř epizod věnovaných především princezně Dianě a Dodimu Fayedovi. Druhá část, která bude uvedena 14. prosince, se zaměří na prince Williama, zlaté jubileum královny Alžběty a Charlese a Camillu.

Ani s další sezónou se seriál nedostane do současnosti. Neočekávejte, že by se na obrazovce zdramatizovalo rozhodnutí Meghan Markle a prince Harryho odstoupit od povinností královské rodiny nebo jakýkoli rozruch po Harryho memoárech Spare. Peter Morgan se vyjádřil jasně: „Šestá sezóna nás nepřiblíží současnosti - pouze nám umožní pokrýt stejné období podrobněji.“

Podívejte se na trailer…

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:
Seriál Koruna

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz