Hlavní obsah
Cestování

Za teplem? Kde v Evropě se dá ohřát u moře i v listopadu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Purple Mag/Stable Diffusion
1. 11. 18:11

Listopad bývá pro někoho opravdu depresivním měsícem. Teploty začínají klesat, tma je brzo. Nicméně stále existují evropské destinace, kde je možné zažít teplé počasí a moře i v listopadu.

Článek

1. Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy leží u pobřeží severozápadní Afriky a nabízejí příjemné teploty i v listopadu. Populárními destinacemi na Kanárských ostrovech jsou Tenerife, Gran Canaria nebo Lanzarote.

Lidé na Googlu se ptají, jaký ostrov je nejlepší. Pokud by se to dalo poznat podle toho, co lidé nejčastěji vyhledávají, byla by to právě Gran Canaria. Je to ostrov, který je zároveň i nejteplejší. Především na jihu ostrova svítí slunce opravdu hodně.

2. Malta

Malta se nachází v Středozemním moři a má mírné a teplé podnebí i v listopadu. Ostrov nabízí krásné pláže a historická místa k prozkoumání. Valletta, hlavní město Malty je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí malebné uličky, impozantní pevnosti a paláce.

3. Kréta

Kréta je největší řecký ostrov a má teplé počasí i v listopadu. Kromě krásných pláží můžete na Krétě navštívit i historická města a archeologické památky.

Pokud se vydáte do druhého největšího města na Krétě nebudete zklamáni. Město Chania, které astmosférou trošku připomíná Benátky, je jedním z nejkrásnějších na Krétě. Můžete zde vidět tradiční rybářské čluny, malebné kavárny a restaurace.

4. Kypr

Kypr se nachází východně od Středozemního moře a má teplé podnebí i v listopadu. Od června do listopadu neklesá teplota moře pod 22 °C. Ostrov nabízí krásné pláže, horské oblasti a historická města.

Kypr nabízí rozmanitou přírodu, včetně horských hřebenů, pláží, útesů a malebných vesnic. Pohoří Troodos je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí prozkoumat horskou krajinu.

5. Azory

Azory jsou souostroví ležící v Atlantském oceánu a mají mírné podnebí po celý rok. Listopad může být stále relativně teplý a vhodný k prozkoumání přírodních krás ostrovů.

Na ostrově São Miguel jsou termální lázně Caldeira Velha a Termas da Ferraria, kde se dá koupat v teplých minerálních pramenech.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz