Hlavní obsah
Hry

Kvíz: Nej z České republiky - test zeměpisných znalostí ČR

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: pixabay.com

Otestujte své znalosti o největších, nejstarších a nejkrásnějších místech České republiky v našem zeměpisném kvízu

7. 11. 14:03

Pokud si chcete ověřit a rozšířit své znalosti o české geografii, máme pro vás skvělou příležitost. Zkuste si zahrát náš zeměpisný kvíz Nej Česko, který vás otestuje z různých NEJ české geografie.

Článek

Úvod

Zeměpis je zajímavá a užitečná věda, která nám pomáhá poznávat svět kolem nás. Zeměpisné kvízy jsou skvělým způsobem, jak si ověřit a rozšířit naše znalosti o zemích, městech, řekách, horách a dalších geografických jevech. Zeměpisné kvízy nás také zábavnou formou motivují k dalšímu učení.

Česká republika je malá, ale krásná země, která se může pochlubit bohatou a rozmanitou geografií. Od majestátních hor a hlubokých lesů, přes úrodné nížiny a romantické řeky, až po historická a moderní města. Ale kolik toho víte o naší zemi vy? Znáte všechny její kraje, okresyobce? Víte, kde se nachází nejvyšší hora, nejdelší řeka nebo nejstarší hrad? Umíte pojmenovat všechny sousední státy ČR?

Pokud máte rádi zeměpis, nebo si jen chcete otestovat své znalosti, připravili jsme pro vás zeměpisný kvíz Nej Česko. Tento kvíz obsahuje téměř tři desítky otázek o různých aspektech české geografie. Otázky jsou různě obtížné, takže se určitě nebudete nudit. Na konci kvízu se dozvíte, jak jste si vedli. Pod kvízem pak naleznete anketu, ve které si můžete své skóre porovnat s ostatními hráči.

Tak neváhejte a pusťte se do kvízu. Uvidíte, že se pobavíte a něco se naučíte. Přejeme vám hodně štěstí a zábavy!

Kvíz:

Pokud se vám kvíz líbil, můžete si zahrát i naše další zeměpisné kvízy na webu Qizy.cz.

Anketa

Jaký byl váš výsledek v kvízu Nej Česko?
Excelentní
50 %
Průměrný
0 %
Tragický
50 %
Celkem hlasovali 2 čtenáři.

Další kvízy, testy a články naleznete na našem Seznam Qizy profilu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz