Hlavní obsah
Seberozvoj

Chcete víc peněz? Řešení máte v hlavě

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
10. 11. 12:44

Chcete víc peněz? Řešení máte v hlavě. Myšlení je důležité

Článek

Člověk, který si přeje víc peněz musí změnit myšlení. Není to jednoduché, ale jde to. K penězům se máme chovat jako k milované bytosti. S láskou, úctou a respektem. Dříve mě nenapadlo, že peníze jsou energie. Jsou jako řeka, která přichází a odchází. Byl to pro mě jen papír. Měli bychom praktikovat vděčnost, děkovat za všechno, co máme.

Vděčnost je důležitá, protože nic není samozřejmost. Pokud má někdo velké trápení, může požádat o pomoc Ganéšu. Ganéša je indický bůh štěstí, hojnosti a moudrosti. Syn Šivy a Párvatí. Stačí být upřímný a mít otevřené srdce. Ganéša pomůže ve všech oblastech. Můžeme taky požádat anděly, každý má svého anděla. Já se narodila v pondělí, můj anděl je Gabriel.

Mnohdy si nevíme rady. Je potřeba se zastavit, nadechnout a řešení se dostaví. Důležitá je ona upřímnost sám k sobě, otevřít se a nemít strach. Když budeme upřímní a otevření, řešení se dostaví. Funguje to. Nezávidět úspěšným lidem, můžeme se od nich učit. Ne- všichni kradou. Pokud je náš život naplněný bohatstvím, naplňujeme smysl života.

Trvalo mi delší čas, než jsem to pochopila. Měla jsem problém otevřít se. Povedlo se. Změnilo se mi vnímání, pohled na sebe, lidi a vůbec celkový postoj.

Když jsem začal skutečně milovat sám sebe, zbavil jsem se všeho,

co pro mě nebylo zdravé. Jídla, lidí, věcí, situací a všeho dalšího,

co mě neustále stahovalo dolů, pryč ode mě samotného.

Zpočátku jsem to nazýval zdravým egoismem.

Dnes však vím, že je to

SEBELÁSKA.

(Sir Charlie Chaplin)

Zdroj:

Kniha- Mít, či nemít? Peníze- Jiří Vokáč Čmolík

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz