Hlavní obsah
Zdraví

Placenta a její pojídání? Ano, můžete

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
19. 11. 16:56

Je možné konzumovat placentu? V poslední době je to možné.

Článek

Placenta je orgán matky a plodu. Zárodky placenty se začínají tvořit v prvních týdnech těhotenství. Nachází se na zadní straně dělohy. Placenta umožňuje přijímat dítěti kyslík a živiny. Důležitý je i význam imunologický. Díky placentě , imunitní systém matky nepoškodí plod.

Zvířecí a rostlinná placenta se používá v kosmetickém průmyslu. Placentu údajně nabízejí v asijských zemích, v tamních restauracích, jako lahůdku proti stárnutí. V některých kulturách je placenta považována za strom života.

Zjistila jsem, že je možné nechat si pupečník ve tvaru srdce usušit na památku. Z placenty si můžete nechat vyrobit také kapsle.

Pojídání placenty není nic špatného. Obsahuje minerály, krvinky, enzymy, železo… Možné je ji rozmixovat, ochutit a následně vypít. Uff.

Někomu se může zvedat žaludek, jiný nepohrdne.

Recept na koktejl:

Kus čerstvé placenty

banán

trošku vody a džusu

ovoce- jahody, borůvky, maliny.

Jak vidno, placenta se dá využít mnoha způsoby.

Dobrou chuť.

Zdroj: Aleš Roztočil- porodnictví v kostce. Pro maminky.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz