Hlavní obsah
Finance

Styďte se, holoto

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
12. 11. 15:38

Proběhla potravinová sbírka, každý nepomohl.

Článek

Včera probíhala potravinová sbírka pro potřebné. To jistě všichni věděli. Někteří raději nakupovat nešli a jiní měli tisíc důvodů nepomáhat. Stály tam dvě kvočny. Oblečené do drahých hadrů a jedna druhé přitakávala, že rozhodně nebudou nikoho podporovat. Copak nemůže každý přispět málem?

Je mi líto lidí, kteří se ocitli v nouzi. Někdy to nemusí být vlastní vinou. Přibývá těch, kteří žijí nad propastí nebo v ní už jsou. Nemůžeme vědět, co nám život přinese. Můžeme přijít o všechno a zhroutí se nám celý svět. Každý z nás by si to měl uvědomit. Měli bychom být k sobě navzájem lidštější.

Netrpím syndromem hodné holky, jsem vítr, ale, když můžu, pomůžu. Pokud si někdo myslí, že z dávek se dá důstojně žít, ať to zkusí. Maminky nemají na obědy pro děti, to je známý fakt. Nejsou to jen maminky. Kouřím, takových nás je víc. Můžeme si koupit o krabičku míň a potravinová banka bude plná!

Není to dávno, co jsem viděla babičku, které u pokladny chyběly tři koruny. Byla hezounká, milá. Na pás dávala pár housek, mléko a levné sušenky. Vypadala jako z pohádky. Možná byla, kdoví. Tenkrát se ve mně všechno sevřelo. Už slyším „odborníky.“ Nepracovala, nešetřila…

Někteří by zrušili důchody, zavřeli potravinové banky a bezdomovce by poslali…Vlastně ani nevím kam. Však oni by něco vymysleli.

P. S. Doufám, že premiérovi Nuttela chutnala. (z Německa)

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz