Hlavní obsah
Názory a úvahy

Neměl by se dům po babičce prodat a zaplatit z těchto peněz především domov se zvláštním režimem?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

Peníze na péči o těžce postižené seniory

21. 8. 10:29

Proč milionáři neplatí v ústavech drahou péči za své těžce postižené rodiče, od kterých získali majetky.

Článek

Vidíme ten katastrofální stav v péči o těžce postižené lidi v ČR, jak moc je systém nepřátelský k těm, kteří zodpovědně pečují o své těžce postižené v domácí péči, jak je dlouhodobá péče zbídačila jak je to cesta do zoufalství a utrpení pečujících rodin. Je to velmi těžké v této době, kdy těžce přežívají rodiny se zdravými lidmi, dětmi, rodiči a teď si představte, že v této bídě si dokonce někdo vezme na záda ještě tank, a ten táhne. Tak vypadá dneska rodinná péče. Je to nemožné, proto většina je v ústavech, nemůžeme zničit celou rodinu kvůli jednomu postiženému, je to logické a tak dneska přemýšlejí mnozí a zcela to chápu.

Proč nedáte pečujícím rodinám peníze? Nepotřebujeme asistenty na 12 hodin denně, bydlíme v malých bytech, museli bychom se nastěhovat do ubytoven, nechceme ty školení zadarmo od neziskovek, je to jenom jejich byznys, odklání to peníze do přímé péče. Máme už snad více neziskovek než těžce postižených v rodinách. Bojujeme proti tomu, aspoň spoluúčast školících zaveďte a uvidíte jaký je skutečný zájem a kdo o to má zájem a proč, vlastní kapsy školitelů. Prosím zaveďte v ústavech alimentační povinnost rodin, zaveďte katastrální šetření, tam je pravda, tam zjistíte, jak jsou klienti bohatí. Přece nemůžeme platit a být solidární s milionáři.

Majetky v mnohamilionových hodnotách přecházejí na děti a ti se tváři, že jsou socky a platit ústavy nechcou. Proč ??? Domy babiček se teď budou dokonce zateplovat, směšné, měly by se prodat a především by se měla zaplatit jejich péče v domovech se zvláštním režimem.

Prosím pomozte těm pečujícím, co zodpovědně doma pečují o své blízké, zaveďte příspěvek pečujícímu, tak jak je odměna pěstouna 2× minimální mzda. Tato ekonomická kategorie už tady existuje. Prosím převeďte peníze z neziskovek do přímé rodinné péče, skutečně nepotřebujeme ty školení o ničem a údajně zadarmo a přitom si vydělávají lehké peníze školitelé. Prosím pomozte těm co skutečně pečují a ne těm, kteří o tom jenom blábolí. Pomozte pečujícím v rodinné péči, dejte jim ty obyčejné peníze, nechceme ani vyznamenání ani uznání, potřebujeme peníze. Ústavy se musí platit, je to obrovské zneužívání v sociální oblasti, udělejte katastry, pak uvidíte. Pomozte těm skutečně potřebným ne těm, kteří si na to jen hrají. Kecy kolem postižených a jejich péče se stála obrovským byznysem velmi vzdělaných lidí, kteří umějí perfektně požádat a vyhodnotit dotace. Nevíme vůbec jaká jsou kritéria, jak se hodnotí úspěšnost a návratnost takto vyhozených peněz z oken, 5 podpisů na prezenčkách ???? A30 000,-- Kč v kapsách školitelů??? Kdo vlastně pracuje z pečujících v komisi k zákonu č. 108, komu vlastně bude sloužit ???

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz