Článek
Z České televize, kde Wollner působil téměř čtvrt století, byl nucen po obviněních ze stran jeho kolegyň odejít. Poté, co kauzu Policie ČR prošetřila, byl redaktor očištěn, přičemž vyšlo najevo, že nespáchal nejen žádný trestný čin, ale ani přestupek. Přesto jej celá pseudokauza stála místo a na jménu ulpěl stín pošpinění.
Za celým případem se teď ohlíží v knize, kterou původně plánoval nazvat Mňoukání koček, z pochopitelných důvodů, mezi které patří i ten komerční, ji následně přejmenoval na Reportér na odstřel a od 24. dubna ji vydavatelství Brána nabízí čtenářům.
Na třistapadesáti stranách autor románově-detektivní formou vypráví přitažlivou dějovou linkou příběh redaktora Mardyho. Snad žádný čtenář nezůstane na pochybách, že onen tajemný Mardy je samotný Wollner. Dílo je plné reálných postav, které autor umně zašifroval do tajemných přezdívek, v nichž pozorný čtenář a znalec české mediální i politické scény zúčastněné dešifruje. Na první pohled si autor s aktéry vyřizuje osobní účty, druhý pohled je však o dost zásadnější. Kniha je totiž skandálním svědectvím především o tom, jaké poměry a špinavé praktiky využívá politické prostředí ke své cestě za mocí. Je tedy svědectvím, jaké metody se neštítí používat ti, kterým byl Wollner trnem v oku po mnoho let.
Ve skrytých i zjevných narážkách se autor pokouší rozklíčovat události, které mohly pravděpodobně vést k jeho mediálnímu pádu. Stopy čtenáře zavedou až k mnoha vrcholným politikům, kterým šlapal Wollner ještě coby redaktor České televize na paty a jimž se po jeho odchodu z investigativního pořadu patrně velmi ulevilo. Mezi jmény politických matadorů, o kterých autor v díle píše, tak nalezneme například Tomia Okamuru a Andreje Babiše, či Miloše Zemana, jehož kariéru Wollner sledoval od jejího počátku. Kniha je pak, v neposlední řadě, skandálním svědectvím o vztahu současného vedení České televize k politikům. Nakolik jde o reálná fakta, či pouhý autorův předpoklad osnovatelů nechutné zákulisní hry, zůstane zřejmě nezodpovězenou otázkou, která každopádně nepostrádá logický konstrukt prapodivného rozluštění.
Údajné sexuální obtěžování, s nímž na veřejnost vystoupila poprvé dezinformátorka a bývalá redaktorka Markéta Dobiášová, kterou provází nepříliš lichotivá profesní pověst, by tak mohlo být jen kořeněnou červenou knihovnou. Kdyby ovšem nestálo za Wollnerovou cílenou mediální popravou, kterou pravděpodobně zinscenoval úplně někdo jiný vyšší moci. A to takový někdo, komu byl Reportér ČT dlouhodobě nepohodlný.