Hlavní obsah

Příze, které miluji

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Studio Pexova
23. 1. 11:28

V obchodě pouze málokdy seženete podobně kvalitní svetry, rukavice či čepice, než které se dají uplést z těchto naprosto mimořádně kvalitních přízí.

Článek

Nejen z tohoto důvodu jsem před několika lety propadla pletení, které mě neuvěřitelně baví a zároveň naplňuje.

Příze Comfort, které jsou velmi jemné, měkké a mají perfektní akrylové barvy a rovněž naprosto dokonalou protižmolkovou úpravu nesoucí název anti-pilling jsou mojí srdcovou záležitostí. Tyto dokonalé příze jsou tak poddajné a výrobky z nich jsou neuvěřitelně krásné.

Příze jsou pro mě závislost

Příze pro mě osobně představují naprostou závislost. Pletení jsem zcela jistě propadla, a dokonce kromě oblečení začínám vyrábět také pletené hračky a dekorace, které zdobí v podstatě již celý náš dům. Má sestra dokonce nosí do práce svým kolegyním při každé příležitosti malý suvenýr ve formě nějaké dekorace či maňáska pro děti. Jsem na pletení opravdu závislá a pokud mi to má práce dovolí, sedám k pletení každý den. Jsem ráda, že jsem si našla hobby, které není tak finančně náročné, a přitom je tak neuvěřitelně uklidňující a naplňující.

Příze, ze kterých vznikají malé divy světa

Příze se v dnešní době dají sehnat v podstatě v každé kvalitě, barvě i stylu. Já osobně miluji především již zmíněné příze Comfort, které jsou velmi jemné a strašně dobře se s nimi pracuje. Výrobky z nich jsou navíc dokonalé krásné. Jelikož v naší rodině milujeme kvalitní svetry, mám každý rok za úkol vytvořit nejen vánoční set svetrů pro celou rodinu, ale také pletu svetry pro mé kolegyně v práci, které už si v podstatě žádné pleteniny ani nekupují v obchodě a své návrhy na různé modely předkládají rovnou mě. Jsem ráda, že se jim mé výrobky líbí a krásně se jim nosí. Díky protižmolkové úpravě jsou navíc svetry pozoruhodně dlouhou jako nové. Nevadí jim dokonce ani časté praní či nošení.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:
Pletení

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz