Hlavní obsah

Psí boudy: Ideální řešení pro komfortní spaní venkovního psa

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Studio Pexova

Psí bouda

18. 1. 15:20

Psí boudy nabízí pohodlné a bezpečné místo, kde váš mazlík může odpočívat. Nerozhodí ho přitom ani nepříznivé počasí, ať už v létě či v zimě.

Článek

Bouda poskytuje psovi vlastní prostor, kde najde komfort, klid a bezpečí.

Kvalitní konstrukce

Psí boudy jsou k dispozici v různých velikostech a materiálech, takže snadno vyberete tu správnou pro svého psa. Dřevěné boudy jsou trvanlivé a elegantní, díky tomu jde o velmi oblíbenou volbu. Dřevo je spolehlivým materiálem. Je však důležité volit kvalitní provedení. Ideální jsou boudy pro psa s odnímatelnou střechou – lze tak zajistit snadnou údržbu. Dřevěná psí bouda hodně vydrží, je pohodlná, a přitom nabízí skvělý design, který zapadne do exteriéru.

Vyhovující velikost

Při výběru psí boudy je důležité zohlednit velikost psa a jeho potřeby. Malí psi budou samozřejmě potřebovat menší boudu než velcí psi. Proto v nabídce najdete rozmanité velikosti. Od těch nejmenších až po ty opravdu velké. Bouda pro psa by měla být dostatečně velká, aby se pes mohl otočit a pohodlně se posadit nebo lehnout. Důležitá je také velikost vchodu, aby se pes mohl snadno dostat dovnitř a ven.

Pohodlí za každého počasí

Pro boudy pro psy jsou dostupné i praktické doplňky, za zmínku stojí zejména lamelová clona. Ta totiž zamezuje odchodu tepla z boudy, je tak velmi praktická. Pes přitom může stále snadno procházet. Zachování optimální teploty je klíčové, správná bouda na psa by měla skvěle sloužit v létě i zimě. Proto vybírejte modely s dostatečnou izolací – nejlépe by měla být izolována podlaha, stěny i strop. V zimě se tak rychle zahřeje a v létě naopak nepropustí tolik tepla dovnitř.

Při výběru boudy pro svého mazlíčka byste měli být pozorní. Jde v podstatě o malý domek, kde by pes měl mít svůj prostor, ve kterém se bude cítit dobře. Proto je klíčové zvolit optimální model.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz